הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מוחמד סלאח תחת התקפה: "מתבייש בדת שלו"

כוכב ליברפול ספג ביקורת לאחר ראיון: "מפחד שיותקף במערב"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.12.21 - 11:29
תחילת כתבה

בנקודת הזמן הנוכחית, לדעת רבים, מוחמד סלאח הוא הכדורגלן הטוב בעולם. הקיצוני המצרי של ליברפול פתח את עונת המשחקים הנוכחית בסערה, עם 19 שערים ב-20 הופעות בכל המסגרות, ובעיקר ביכולת פנומנלית, בעודו מוביל את המייטי רדס למאבק חזק על האליפות באנגליה, כמו גם בליגת האלופות. באופן טבעי ולאור ההצלחה האדירה שלו, בגיל 29 הוא גם הפך לגיבור לאומי במולדתו - הכוכב הבלתי מעורער של הנבחרת, ומודל לחיקוי ללא מעט ילדים שגדלים במדינה וחולמים על קריירת כדורגל.

ודווקא לאור המעמד האדיר שלו, סלאח נמצא תחת מתקפה במצרים - והפעם, על רקע דתי. הכל התחיל מראיון שערך סלאח לערוץ הטלוויזיה "MBC", בו נגע לא מעט בנושאים אישיים. בין היתר, התוודה המצרי על אהבתו לזמרת טיילור סוויפט, ובשאלה אחת נשאל על עמדתו בנושא אלכוהול. סלאח ענה שהוא עצמו אינו שותה, והתשובה הזו עוררה לא מעט ביקורת בקרב אנשי דת מוסלמיים - מאחר ודת האיסלם, כזכור, אוסרת על שתיית אלכוהול - בטענה שלא היתה חריפה מספיק.

מקור ההשוואה של סלאח היתה ההתבטאות של כדורגלן מצרי אחר, מוחמד אבו טריקה, שכזכור בראיון הביע התנגדות משמעותית להומוסקסואליות (על רקע קמפיין התמיכה בלהט"ב של הפרמייר ליג), כשכינה אותה "אידיאולוגיה מסוכנת". אבו טריקה הוסיף: "התפקיד שלנו הוא לעמוד מול התופעה הזו, מכיוון שאנשים לא מתביישים בה יותר".

במדינה השוו בין שני השחקנים, וברשתות נטען: "יש הבדל גדול, אבו טריקה גאה באיסלם ובמורשת שלו, לא משנה מהן ההשלכות". "סלאח מפחד שיותקף במערב, וחושש להראות את הדת שלו בגאווה", כתב עליו שייח' סלפי בשם חאתם אל-חוואייני.

יחד עם זאת, לא מעט אנשים גם הגנו על ההתבטאות של סלאח. "ביחס לאדם שחי בחברה מערבית ששותה אלכוהול, התשובה של סלאח היתה מצוינת", כתב האקדמאי חאליד רפעת סאלח. עיתונאי אחר טען: "התשובה של סלאח היתה פשוטה, ספונטנית וישירה. לא היה בה שום עניין של צביעות".

אגב, במהלך הראיון סלאח התייחס גם לעתידו בליברפול כשאמר: "אם זה היה תלוי בי, הייתי נשאר בליברפול, אבל ההחלטה היא בידיים של ההנהלה, והיא חייבת לטפל בה". כזכור, לא מעט קולות בקרב הקהל של המייטי רדס קרא להאריך את חוזהו של סלאח, בשל ההתעניינות ממועדונים גדולים באירופה, ובעיקר לאור תרומתו הגדולה לקבוצה - שדוהרת בצמרת הפרמייר ליג.