הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"צריך ועדת חקירה": סיטי עוררה סערה ברשת

ביקורת על השיפוט בניצחון של התכולים: "שדדו את הניצחון"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.12.21 - 17:56
פנדל גבולי. ג'ונתן מוס (Getty)
פנדל גבולי. ג'ונתן מוס (Getty)

מנצ'סטר סיטי פתחה את המחזור ה-16 של הליגה האנגלית היום (שבת) עם ניצחון 0:1 על וולבס מפנדל שנוי במחלוקת בדקה ה-66, אותו כבש ראחים סטרלינג לאחר ספק יד ברחבה של וולבס. בסיום המשחק ההחלטה על הפנדל הובילה לביקורת על הקבוצה ועל השופט ג'ונתן מוס מצד אוהדים שונים באנגליה. אחת התגובות הבולטות הייתה של מארק גולדברידג' המזוהה עם מנצ'סטר יונייטד, היריבה העירונית של סיטי: "הפנדל שסיטי צריכה דורש ועדת חקירה ודו"ח. שוד, הונאה וגניבה בין האישומים".

מאמן וולבס, ברונו לאג'ה, תקף את ה-VAR: "אני מגן עליו בכל פעם, הוא טוב לכדורגל, אבל הכדור פגע ביד ולא ההפך. זה לא רציני, לא היה פנדל. ראול חימנס לא היה צריך לקבל אדום, הוא לא נגע בו בעבירה הראשונה". חימנז קיבל שני צהובים בדקה, לאחר שניסה להפריע להוצאת הכדור שניות אחרי הראשון.

סם לי מה"אתלטיק" ניתח את המשחק: "משחק קשה וזה ניצחון טוב, בעיקר במחצית השנייה, אבל איך השער היחיד היה הפנדל הזה?". בנוסף אליו, אדם רואו ביקר גם הוא: "הפנדל פשוט קורע. אין בן אדם אחד בעולם שהיה מאמין שזה פנדל, כולל השופט וה-VAR. טירוף".

איגוד השופטים של הליגה האנגלית, מנגד, גיבה את מוס: "השימוש במספר זוויות הוביל לכך שלא הייתה החלטה חד משמעית לשינוי ההחלטה של השופט". לא ברור מה יהיו ההשלכות של ההחלטות של מוס, אם בכלל.