הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

השלישי ברציפות: 1:4 לארסנל על לידס

ארטטה יכול לחייך. צמד למרטינלי, סאקה וסמית' רואו הוסיפו. ראפיניה צימק

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.12.21 - 21:23
"התותחנים" מתבססים בטופ 4 (GETTY)
"התותחנים" מתבססים בטופ 4 (GETTY)

מתחילה להתבסס בטופ 4. ארסנל רשמה הערב (שבת) את ניצחון הליגה השלישי שלה ברציפות עם 1:4 נפלא על לידס באלנד רואד. צמד של גבריאל מרטינלי (16 ו-28), בוקאיו סאקה (42) ואמיל סמית' רואו (84) סידרו למיקל ארטטה חיוך גדול. ראפיניה רק צימק עבור לידס (75), שנראתה רע מאוד.

אלו היו 90 דקות דומיננטיות במיוחד של "התותחנים". אך אם בכל זאת נאלץ לבחור היכן היו החניכים של ארטטה בשיאם, המחצית הראשונה של האורחת היתה פשוט נפלאה.

בהובלתו של גבריאל מרטינלי הלוהט, רשמה ארסנל לא פחות מ-15 איומים לשער, 11 מהם למסגרת, לכיוון שערם של מרסלו ביילסה וחניכיו. הבליץ הבלתי פוסק על המארחת גם השתלם, כששלושה מארבעת שעריהם של "התותחנים" נרשמו במהלך 45 הדקות הראשונות.

מרטינלי, כאמור, רשם צמד מהיר בין הדקה ה-16 ל-28 אחרי בישולים של אלכסנדר לקאזט וגרניט ג'אקה. בוקאיו סאקה הוסיף את השלישי בדקה ה-42 בבעיטה חזקה מתוך הרחבה. מי שהשלים את החגיגה היה אמיל סמית' רואו שנהנה מבישול יפה של מרטין אודגור בדקה ה-84.

בכך, ארסנל מתבססת במקום הרביעי עם 32 נקודות, ארבע יותר מווסטהאם אותה ניצחה במחזור הקודם. חשוב לציין כי ל"פטישים" משחק חסר. בצד השני, לידס ממשיכה להסתבך, כשמרסלו ביילסה וחניכיו כבר במקום ה-16, חמש נקודות בלבד מברנלי שמתחת לקו האדום. ואם לא דיי בכך, לקבוצה מהמקום ה-18 שלושה משחקים חסרים, כך שהיא תוכל לעבור את הלבנים.