הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הפרמייר-ליג הודיעה: העונה לא תיעצר

הלו"ז הצפוף הכריע וגם האומיקרון לא ימנע את המשך המשחקים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.12.21 - 19:35

זה רשמי: עונת הפרמייר ליג לא תיעצר. בהודעה שפרסמה הליגה הערב (שני) נאמר כי לאחר ישיבה שקיימו ראשי הקבוצות, רובן היו מעוניינות בהמשך המשחקים כסדרם - זאת למרות העובדה שבמחזור האחרון של הליגה, לא פחות משישה משחקים נדחו בשל התפרצות קורונה בקבוצות השונות.

"למרות ההכרה שמספר מועדונים חווים התפרצויות קורונה ואתגרים", נכתב בהודעה הרשמית. "הכוונה הקולקטיבית של הליגה להמשיך את לוח המשחקים הנוכחי היכן שניתן בבטחה. בריאותם של כל הנוגעים בדבר ורווחתם נותרו בראש סדר העדיפויות שלנו, והליגה תמשיך לעקוב אחר הנחיות בריאות הציבור ולמלא אותן".

עוד נכתב בהודעה כי הליגה אישרה למועדונים שלה היום כי 92% אחוז מהשחקנים וצוות המועדונים חוסנו עד כה במנה אחת, שתיים או שלוש, כאשר 84% מהשחקנים בתהליך, כמו שחקנים שקיבלו מנה אחת או שתיים ונדרשים להמתין לפרק הזמן המתאים לפני שיקבלו את החיסון השני או את הבוסטר. "הליגה ממשיכה לעבוד עם מועדונים כדי לעודד חיסונים בקרב שחקנים".

מוקדם יותר פורסם כי  מספר מועדונים, ביניהם גם ליברפול, תמכו בהזזת מחזור אחד קדימה, כדי לאפשר לקבוצות להתאושש, אבל מועדונים אחרים טענו שהתכנית הזו מורכבת ומסוכנת מדי. חשוב לציין כי כל דחייה של מחזור תביא עימה גם עלות כלכלית עבור הליגה, בשל סוגיית זכויות השידור. גם האופציה של עצירה מוחלטת של הליגה עלתה בדיון, אבל נכון לעכשיו אף מועדון לא תמך בצעד כה קיצוני.