הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שיא השערים למשחק: מספרי הבוקסינג דיי

סיטי ולסטר קבעו היסטוריה, קיין השתווה לפאולר: הנתונים מיום משוגע

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.12.21 - 18:53
מנצ'סטר סיטי. איזה משחק (Getty)
מנצ'סטר סיטי. איזה משחק (Getty)

ה'בוקסינג דיי', היום שמגיע מיד לאחר חג המולד, הוא יום חג באנגליה במשך שנים. גם היום (ראשון) בצל התפרצות הקורונה וביטולי המשחקים היו מספר התמודדויות מרתקות בליגה האנגלית, כולל המשחק בין מנצ'סטר סיטי ללסטר סיטי שייזכר לשנים אחרי 3:6 ענק לקבוצה של פפ גווארדיולה. בארבעת המשחקים של השעה חמש הובקעו 22 שערים.

נכבשו תשעה שערים במשחק בין מנצ'סטר סיטי ללסטר סיטי, כאשר מנצ'סטר ניצחה 3:6. זהו המשחק בו הובקעו הכי שערים בבוקסינג דיי בעידן הפרמייר-ליג, וה-3:6 החמישי מאז הוקמה הליגה ב-1992. התוצאה לא נרשמה בליגה מאז 2017. שמונה אנשים שונים הבקיעו במשחק, הנתון השני הכי גבוה בעידן הפרמייר ליג.

ב-1963, לפני הקמת הפרמייר ליג, משחק בליגה הראשונה הסתיים ב-1:10 לפולהאם על איפסוויץ'. זאת הפעם השנייה בשנת 2021 והראשונה בעונת 2021/22 בה הובקעו תשעה שערים במשחק אחד. הפעם האחרונה בה הייתה תוצאה זאת הייתה ב-1991, כאשר מנצ'סטר יונייטד ניצחה 3:6 את אולדהם.

הארי קיין הבקיע תשעה שערים והפך למלך שערי הבוקסינג דיי בכל הזמנים, לצידו של רובי פאולר. שניים משלושת השערים של קיין בליגה הגיעו בשני המשחקים האחרונים, בעונה חלשה עד כה בסטנדרט של מי שהיה מלך השערים והבישולים של הליגה האנגלית בעונה האחרונה.

לסטר נקלעה לפיגור 3:0 בדקה ה-21. רק פעם אחת בעידן הפרמייר ליג, מול אסטון וילה ב-2003, הקבוצה ספגה שלושה שערים כל כך מהר (כאשר אז זה קרה בדקה ה-15). סיטי הפכה לקבוצה השלישית בעידן הפרמייר ליג, מאז 1992, שזוכה בשני פנדלים תוך 25 דקות. סיטי הבקיעה בכל אחת מארבעת הבעיטות הראשונות שלה לשער.

קספר שמייכל ספג 18 שערים בבוקסינג דיי, כולל השישייה היום, ובכך עלה למקום השני בכמות השערים שנספגו ביום זה בכל הזמנים. השיא שייך ליוסי יאסקליאנן, השוער הפיני ששיחק בבולטון, ווסטהאם ובוויגאן.

קווין דה בריינה הבקיע בכל אחד משלושת משחקי הליגה האחרונים שלו, בעוד ראחים סטרלינג הבקיע לראשונה מאז 2017 ב-4 משחקים רצופים. אילקאי גונדואן של סיטי היה מעורב בחמישה שערים בארבעת משחקי הבית האחרונים שלו ובכושר נהדר גם הוא. קלצ'י איהנצ'ו, מנגד, הפך לאקס השלישי של סיטי שמסיים משחק מולה עם שער ושני בישולים בפרמייר ליג.

בוקאיו סאקה הפך לשחקן השלישי הכי צעיר שמבקיע בשתי עונות רצופות בבוקסינג דיי, אחרי מייקל אואן (שעשה זאת בגיל 19 ו-12 ימים) ופלורן סינאמה-פונוגול (20 ו-67 ימים). סאקה, בן ה-20 ו-112 ימים, הפך לשחקן השני הכי צעיר שמגיע לעשרה שערי ליגה עבור ארסנל בפרמייר ליג אחרי ניקולס אנלקה.

קייל ווקר-פיטרס בישל במשחק של סאות'המפטון נגד ווסטהאם וכעת היה מעורב ב-4 שערים בבוקסינג דיי מאז 2016, בעקבות המשחק בו בישל שלושה שערים ב-2018. ווקר-פיטרס והארי קיין מובילים את המעורבויות בשערים ביום זה מאז 2016 עם ארבעה שערים כל אחד.

נוריץ' הפסידה 5:0 לארסנל, ההפסד השביעי ברציפות שלה בבוקסינג דיי. מדובר ברצף ההפסדים הארוך ביותר של מועדון בבוקסינג דיי, והקבוצה מחזיקה בהפרש שערים עגום של 16:1.