הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"למה דווקא אני?": סערת החילוף של רונאלדו

החלוץ ישב ליד הספסל בפנים זעופות. ראנגניק: "כשהוא יאמן, הוא יבין אותי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.01.22 - 08:55
לא אהב את החילוף. רונאלדו וראנגניק (GETTY)
לא אהב את החילוף. רונאלדו וראנגניק (GETTY)

כריסטיאנו רונאלדו ידוע בתור אחד מהשחקנים האלה, שלא כל כך אוהבים שמחליפים אותם. הערב (רביעי), בניצחון 1:3 של מנצ'סטר יונייטד על ברנטפורד, הפורטוגלי הגיב בדיוק כמו שכולם ציפו שהוא יגיב, כאשר הוחלף בדקה ה-70 על ידי הארי מגווייר.

לאחר שהשופט הרביעי הרים את השלט עם מספרו של רונאלדו בצבע אדום, הפורטוגלי היה נראה עצבני כשעשה את דרכו לספסל, ובדרך נתן לראלף ראנגניק חיבוק מלא קרירות. לאחר מכן ישב דקות ארוכות על המדרגות בספסל של השדים האדומים, כשמאמנו הגיע אליו ודיבר איתו. רונאלדו אף לא חגג את שערו של מרקוס ראשפורד, שנכבש דקות ספורות אחרי שהוחלף.

החילוף הזה הגיע בתקופה בה הפורטוגלי לא נמצא בשיאו, כשהוא רושם בשמונת המשחקים האחרונים שני שערים ובישול אחד בלבד. אומנם החלוץ טיפל בימים האחרונים בפציעה באגן, שהשביתה אותו מהמשחק האחרון מול אסטון וילה, אבל מדובר במספרים שלא מאפיינים אותו בדרך כלל, עם או בלי פציעה.

בסיום המשחק, התייחס ראנגניק להחלטה שלו להוציא את החלוץ ועל התגובה שלו: "הוא רוצה להבקיע כמה שיותר שערים, אבל אני צריך לזכור שיש לנו משחק נוסף עוד שלושה ימים. זו הייתה ההחלטה הנכונה להוציא אותו ולעבור לחמישה שחקני הגנה. לא ציפיתי שהוא יחבק אותי אחרי שהוא הוחלף. אני יודע איך שחקנים סקוררים כמוהו חושבים, אבל אני חייב לקבל את ההחלטות שלי לטובת הקבוצה. אין לי שום בעיה עם כריסטיאנו".

"אמרתי לו שאנחנו ביתרון ואנחנו צריכים ללמוד לקחים מ'ווילה פארק'", המשיך מאמן יונייטד. "אחרי המשחק הזה כעסתי על עצמי שלא שיניתי לחמישיית הגנה אחורית, והפעם היה בדיוק אותו מצב. לא רציתי לחזור על אותה טעות. רונאלדו אמר לי 'למה דווקא אני, למה הורדת אותי?', אמרתי לו 'תקשיב, אתה בן 36 ובכושר מצוין, אבל כשתהיה מאמן אתה תראה דרך המשקפיים שלי. התפקיד שלי הוא לקבל את ההחלטות לטובת הקבוצה'. אני מקווה שהוא רואה את זה באותה צורה".

תומאס פרנק, מאמנה של ברנטפורד, הביע גם הוא את דעתו על המשחק והתייחס בעיקר למחצית הראשונה: "היה ליונייטד מזל. אנחנו הקבוצה הכי קטנה בליגה, הם הכי גדולה, ומחצנו אותם במחצית הראשונה, לא היה להם כלום. כל כך גאה בקבוצה שלי".