הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הוקפאו נכסיו של רומן אברמוביץ', מכירת צ'לסי נעצרה

בריטניה הטילה סנקציות דרמטיות. הבלוז לא יוכלו לרכוש, למכור או להאריך חוזים של שחקנים, מכירת הכרטיסים למשחקים תיפסק וחנות המועדון תיסגר. וגם: הדרך בה הקבוצה תימכר בכל זאת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.03.22 - 11:19

סאגת רומן אברמוביץ' וצ'לסי בצל מלחמת רוסיה-אוקראינה ממשיכה לספק תפניות, והבוקר (חמישי) הגיעה אחת משמעותית במיוחד. ממשלת בריטניה הטילה סנקציות על אוליגרכים רוסים רבים, בדיוק כפי שחשש בעלי צ'לסי, וכעת בעקבות ההחלטות הוקפאו כל נכסיו, כולל מועדון הפאר האנגלי.

מטרת ההחלטה היא להבטיח שאברמוביץ' לא ישיג שום רווחים מהמועדון, פרט לזכויות השידור, מהם הבלוז ימשיכו להרוויח. ההחלטה גם מונעת כמובן את מכירת הקבוצה. בנוסף, בעקבות הסנקציות, המועדון לא יוכל לרכוש שחקנים, למכור שחקנים ולהאריך חוזה לשחקנים קיימים, כשגם מכירת הכרטיסים למשחקיו תיפסק. כעת רק בעלי המנויים יוכלו להיכנס לסטמפורד ברידג' כשבמקביל חנות המועדון תיסגר. בכל אופן, פעילותה הספורטיבי של הקבוצה תימשך, וגם משכורות השחקנים ישולמו להם.

בינתיים צ'לסי פרסמה הצהרה רשמית, בה היא טוענת כי היא מנסה להרחיב את היקף האישורים שיכללו ברישיון שלה: "ממשלת בריטניה נתנה אישור למועדון שלנו להמשיך פעילויות מסוימות. עם זאת, אנו מתכוונים להמשיך את הדיונים עם ממשלת בריטניה בקשר להיקף הפעילות שלנו, על מנת שנוכל להמשיך ולפעול בצורה רגילה כמה שיותר".

בינתיים, בטלגרף כבר מדווחים שהמועדון עשוי להימכר בכל זאת, אך זה יקרה עם התערבות הממשלה, שעשויה להשתלט על התהליך, בסיומו גם הכספים שיוכנסו יוקפאו.

"אין מקלט עבור מי שתמך בעברו בפעילות פוטין באוקראינה", התייחס לנושא ראש הממשלה בוריס ג'ונסון. "הסנקציות של היום הן הצעד האחרון בתמיכתה הבלתי מעורער של בריטניה באוקראינה. נהיה חסרי רחמים במרדף אחר אלה שמאפשרים הרג אזרחים, הרס בתי חולים וכיבוש בלתי חוקי של בעלי ברית ריבונים".

כזכור, רק לפני שבוע האוליגרך הרוסי הודיע על כוונתו למכור את המועדון בו החזיק ב-20 השנים האחרונות, זאת לאחר שגם העביר אותו לידי נאמנים בעקבות האירועים האחרונים. "בהשפעת המצב הנוכחי החלטתי למכור את צ'לסי", הודיע, "זה הדבר הטוב ביותר למועדון, לאוהדים ולספונסרים שלנו. לא אבקש שישלמו הלוואות בחזרה, הכל בגלל אהבת המועדון".

"יתרה מזאת, החלטתי להקים קרן שתתרום כסף לקורבנות המלחמה באוקראינה. כל ההכנסות ממכירת הקבוצה יגיעו ישירות לקרן זו, כדי לסייע לקורבנות השונים. זאת הייתה החלטה קשה מאוד, אבל היא הדבר הנכון עבור המועדון. אני מקווה שאוכל לבקר בסטמפורד ברידג' פעם אחת אחרונה כדי להיפרד מכולם", סיכם אברמוביץ', שכעת, לאחר הצעד המשמעותי מצד הממשלה, ייאלץ למצוא פתרונות למה שנראה כמו מבוי סתום.