הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"בעלי שיקגו קאבס יציעו לרכוש את צ'לסי"

דיווח: שש הצעות נמצאות על השולחן, האוהדים כבר הביעו התנגדות לעסקה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.03.22 - 17:59

שעות ספורות לפני שאלופת אירופה תעלה למשחק הגורלי שלה בשמינית גמר ליגת האלופות מול ליל, התפתחות חדשה במגעים לרכישת צ'לסי: היום (רביעי) התפרסם ב"דיילי מירור" הבריטי כי משפחת ריקטס, שמחזיקה בבעלות על קבוצת הבייסבול שיקגו קאבס, מכינה הצעה לקנות את הבלוז מהבעלים הנוכחי, רומן אברמוביץ', שכזכור נמצא תחת סנקציות מ-ממשלת בריטניה, והודיע מראש שבכוונתו למכור את המועדון.

לצורך העסקה, משפחת ריקטס חברה לטייקון נוסף בשם קן גריפין, והיא במירוץ נגד הזמן במטרה להגיש הצעה עד יום שישי - שזה המועד האחרון שהוצב כדי לרכוש את הקבוצה. מי שמנהלת את המשא ומתן היא ממשלת בריטניה, שבעצם השתלטה על המועדון מידיו של אברמוביץ' - מה שאומר שהרווח מהעסקה לא יגיע לידיו של איש העסקים הרוסי.

לפי ה"מירור", קיימות שש הצעות לקניית צ'לסי. דובר מטעם המשפחה אמר: "כמי שהפעילו שלל קבוצות ספורט מקצועניות, משפ' ריקטס ושותפיה מבינים את החשיבות של השקעה במועדון, תוך כבוד למסורת של המועדון, האוהדים והקהילה. אנו מצפים לחשוף פרטים נוספים, בהתאם להתפתחויות".

אבל למרות הדיבורים על "כבוד למסורת ולאוהדים", קיימת התנגדות מצד הקהל של צ'לסי. אוהדי הבלוז הפיקו עצומה נגד רכישת המועדון ע"י ריקטס, בטענה כי ג'ו ריקטס, ראש המשפחה, הואשם בהתבטאויות גזעניות ואיסלמופוביות (הוא אף טען כי "איסלם היא לא דת"), ושהמשפחה תרמה בעבר מיליון דולר לנשיא ארצות הברית לשעבר, דונלד טראמפ. "הדעות הגזעניות שלו בלתי מתקבלות על הדעת, בקבוצה עם שחקנים ואוהדים מוסלמים".