הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"זו הייתה אזהרה": פרטי הרעלת אברמוביץ'

המזון שצרך לפני והסימפוטמים שנשארו שבוע קדימה. באנגליה שופכים אור

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.03.22 - 07:21

רומן אברמוביץ' כבר לא ממש מעורב בנעשה בצ'לסי, אבל נסיון הדיווח על נסיון ההרעלה שלו הכה גלים גם בעולם הכדורגל. בתקשורת הבריטית שפכו אור על אשר אירע בתחילת החודש במהלך השיחות על הפסקת האש במלחמה בין רוסיה לאוקראינה.

לפי "דיילי מייל", אברמוביץ' ושני חברים נוספים בשיחות הפסקת האש, צרכו רק שוקולדים ומים בשעות שקדמו להופעת הסימפטומים, אבל חבר רביעי של הקבוצה שצרך יחד איתם את אותו המזון והשתייה לא סבל מסימפטומים. יום לאחר ההרעלה, אברמוביץ' והשניים הנוספים נסעו לפולין תוך שהם עדיין חווים את הסימפטומים. משם השלושה עברו לאיסטנבול, שם כאמור טופלו, אבל את שאריות ההרעלה חוו למשך כשבוע לאחר מכן.

מומחה לנשקים כימיים שבחן את השלושה סיפר שמדובר בהרעלה מכוונת בנשק כימי לא ידוע, אבל בו בזמן נטען שהחומר לא היה מספיק כדי לאיים על חייו של אברמוביץ' והמטרה הייתה רק להפחיד את הקורבות. "זו הייתה אזהרה, לא נסיון לרצח", טען חוקר שהיה חלק מהצוות שחקר את נסיון ההרעלה של הפוליטיקאי הרוסי אלכסיי נבאלני ב-2020.

בסביבתו של האוליגרך הרוסי טוענים שהוא ומספר גורמים נוספים בשיחות עברו את מה שנראה כניסיון הרעלה, ופיתח תסמינים שכללו עיינים אדומות, דמעות ועור מתקלף על פניהם וידיהם, לאחר הפגישה שהתקיימה בחודש שעבר. על פי דיווח נוסף של ה'דארדיאן', אברמוביץ' אף איבד את ראייתו למספר שעות, ועבר טיפול בטורקיה.