הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מעל 200 מיליון ליש"ט: אולד טראפורד ישופץ

חידוש האצטדיון, הרחבתו וגם מתחם האימונים: התוכנית של מנצ'סטר יונייטד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.04.22 - 19:02
(Getty)
(Getty)

מועדוני פאר רבים פועלים בשנים האחרונות כדי לעבור לשחק באצטדיונים מודרניים, בין אם על ידי שיפוץ או בניית אצטדיון חדש. מיובנטוס וטוטנהאם בשנים האחרונות, דרך ריאל מדריד שמשפצת בימים אלה את סנטיאגו ברנבאו, ועד ברצלונה שרוצה לשפץ את קאמפ נואו והקבוצות ממילאן שרוצות בית חדש. כעת, גם מנצ'סטר יונייטד מצטרפת לרשימה, עם תכנון לשפץ את אולד טראפורד בעלות של יותר מ-200 מיליון ליש"ט.

משפחת גלייזר, שהשדים האדומים נמצאים בבעלותה, מינתה קבוצת יועצים כדי להתחיל בעבודות לחידוש האצטדיון והרחבתו, והוחלט בין היתר לשפץ את אולד טראפורד במקום להרוס אותו ולבנות במקומו אחד חדש, במטרה "לשמור על הזהות והמורשת של אולד טראפורד". החברות שנבחרו הן "לג'נדס אינטרנשיונל" ו"פולופולוס", שהיו מעורבות גם בננית האצטדיון החדש של טוטנהאם, בשיפוץ בסנטיאגו ברנבאו ובעוד אצטדיונים רבים ברחבי העולם.

על פי הודעת המועדון: "העבודה על אפשרויות פיתוח אולד טראפורד והיתכנותן תתחיל באופן מיידי, במטרה לשפר משמעותית את חווית האוהדים, שיהיו בלב התהליך. החל בפגישה בין היועצים לארגוני אוהדי מנצ'סטר יונייטד בהמשך החודש". ולא רק האצטדיון הביתי בתוכנית: "תהליך דומה כבר מתנהל ביחס למתקני האימונים של המועדון, כאשר KSS מונתה לפתח תכנית אב למתקן אימונים מורחב ומתקדם לקבוצות הגברים, הנשים והאקדמיה".

מגן וקפטן יונייטד לשעבר, גארי נוויל, סיפר מוקדם יותר החודש: "עשויים לבנות מחדש את כל אולד טראפורד ונשאלתי מה אני חושב על זה. לדעתי זה יהיה הצעד הנכון, ושעדיף לך לבנות אצטדיון חדש לגמרי וטוב יותר במקום לשפץ. אני כן חושב שמנצ'סטר יונייטד צריכה להיות תמיד בחזית בנושא האצטדיונים, ולהחזיק במתקנים הטובים, ובזה היא נמצאת בפיגור".