הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בדרכו למעלה: קלופ מול מאמני העבר באנפילד

הוא רחוק בגזרת התארים, אבל מוביל במספרים. השוואה היסטורית בין המאמנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.04.22 - 17:59

אוהדי ליברפול ברחבי העולם חגגו היום (חמישי) למשמע הדיווחים על כך שמאמן הקבוצה, יורגן קלופ, האריך את החוזה שלו במרסיסייד עד 2026, שנתיים אחרי תום החוזה הנוכחי שלו עם הקבוצה. המאמן הגרמני של המייטי רדס מתקרב לסיום עונתו השביעית בליברפול, כשבתום החוזה החדש עליו הוא צפוי לחתום, קלופ ישלים 11 שנים במועדון, אותו החזיר להיות מעצמה אירופאית. תקופת הזמן הזו היא מספיק ארוכה כדי להסתכל על התוצאות של קלופ, ביחס למאמני העבר של המועדון.

בשלב זה, קלופ נמצא בליברפול 6 וחצי שנים, מה שמעמיד אותו במקום השישי ברשימת האנשים שאימנו את ליברפול הכי הרבה זמן. עם זאת, בסיום החוזה החדש שלו, כשמאחוריו יעמדו 11 שנים באנפילד, קלופ יעמוד במקום הרביעי, מעל בוב פייזלי, אחד המאמנים הגדולים בהיסטוריה של ליברפול, שאימן את הקבוצה כ-9 שנים בין 1974 ל-1983.

ההצלחה של קלופ באה לידי ביטוי גם במספרים שלו. ב-373 המשחקים שהיו לו בליברפול עד היום, קלופ ניצח לא פחות מ-233 מהם, אחוז הצלחה של 62.47 אחוז. מדובר באחוז ההצלחה הגבוה ביותר של מאמן בליברפול ואם המאזן של האדומים ימשיך באותה הצורה עד סוף החוזה החדש של הגרמני, הוא למעשה יהיה המאמן המצליח ביותר בהיסטוריה של המועדון, לפחות מבחינת משחקים.

הנקודה בה קלופ מתקשה ביחס למקביליו מהעבר הוא ארון התארים. הגביע הראשון בו זכה קלופ עם ליברפול היה זה עם האוזניים הגדולות, כשהאדומים גברו 0:2 על טוטנהאם בגמר ליגת האלופות של עונת 2018/19, כמעט ארבע שנים אחרי שנחת לראשונה באנפילד. מאז אותו היום קלופ זכה בסך הכל בחמישה תארים עם האדומים, מה שמציב אותו במקום החמישי בתולדות המועדון, אחרי אגדות אנפילד כמו ביל שאנקלי, פייזלי, קני דלגליש וז'ראר הוייה.

אז אומנם למאמן הגרמני של ליברפול יש עוד הרבה עבודה לעשות לפני שיתקרב להישגים של מאמני העבר של המועדון, אבל למרות זאת מרגיש כאילו הוא אחד האנשים החשובים בתולדות הקבוצה. האיש שהחזיר את אליפות אירופה ואנגליה לאנפילד עשה זאת אחרי תקופה בה המועדון היה בשפל היסטורי ועם כמות השנים שנותרו לו בליברפול ולפי היכולת שהמייטי רדס מציגים בשנתיים האחרונות, נראה כאילו קלופ יתקרב לאגדות העבר של המועדון מהר מאוד.