הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לא הצליח לשחרר: מאחורי הישארותו של קלופ

התכניות לעזוב, הסיבות לחידוש החוזה והתנאים שלו: כך נשאר המאמן בליברפול

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.04.22 - 12:35
לא יכל לשחרר מהפרויקט שלו. קלופ (GETTY)
לא יכל לשחרר מהפרויקט שלו. קלופ (GETTY)

אחרי השמועות, התכניות והרצון למנוחה, יורגן קלופ וליברפול הודיעו אתמול (חמישי) כי המאמן הגרמני של המייטי רדס ימשיך במועדון לשנתיים נוספות וישאר באנפילד עד 2026, לשמחתם של אוהדי ליברפול ברחבי העולם. יממה לאחר שיצאה ההודעה על חידוש החוזה של המאמן, באתלטיק בחנו את אחורי הקלעים של החתימה של קלופ על חידוש חוזה ומנו את הסיבות להישארות שלו.

כפי שציין קלופ בסרטון הרשמי של ליברפול, אחת הסיבות הגדולות ביותר להחלטה שלו להישאר לבסוף הגיעה מכיוונה של אשתו, אולה. על פי דיוויד אורנשטיין וה"אתלטיק", קלופ פנה לאשתו לפני מספר שבועות ושאל אותה אם תרצה להישאר בעיר עוד קצת ולאחר שזו ענתה בצורה חיובית, התקשר המאמן לסוכן שלו וביקש ממנו לפנות לבעלים בנוגע לחוזה חדש. על פי אורנשטיין, ההחלטה שלה אף קיבלה משנה תוקף, כשראתה את תגובת הקהל האורח לבעלה במשחק החוץ נגד מנצ'סטר סיטי.

אך לא זה מה שציפה קלופ שיקרה לפני מספר חודשים. התכנון המקורי שלו ושל אשתו היה לעזוב את ליברפול בסוף החוזה שלו ולקחת הפסקה, עם קריצה קלה לפרישה, אבל לפי אורנשטיין, הבית שקלופ ואשתו החלו לבנות בליברפול אפילו לא יהיה מוכן עד 2024, מה שהפך לסיבה נוספת להישארות, כמו גם התפרצותה של מגפת הקורונה.

במהלך החודשים שהמגפה היכתה בבריטניה ובעולם, מאמנה של ליברפול ראה כיצד יראו חייו אחרי שיעזוב את ליברפול ויתרחק מהכדורגל ונראה כאילו הוא לא אהב את תמונת העתיד הזו. קלופ בחר לפנות אל הנהלת המועדון כבר בשלב זה של העונה, למרות שתחילה תכנן להתחיל את השיחות שלו רק בסתיו, כשמנגד הנהלת המועדון גם היא תכננה להתחיל את השיחות בסתיו, כדי לתת לגרמני להתרכז במשימה שלו.

בסופו של דבר הצדדים הסכימו שהקשר בין המאמן למועדון הוא יותר מידי טוב כדי לוותר עליו, וקלופ חתם על חוזה חדש במועדון. מדובר בחוזה שמחזיק באותם תנאים כמו החוזה הקודם של הגרמני, רק שסיומו יגיע ב-2026 ולא ב-2024. כעת יוכלו הבעלים של ליברפול, FSG, להתחיל במשא ומתן על החוזה של סאדיו מאנה ומוחמד סלאח, צמד הכוכבים שהביא קלופ לליברפול, שמסיימים בקרוב את החוזה שלהם. אין ספק שהמאמן ישמח לשמור על הנכסים של המייטי רדס, שעזרו לו להפוך את המועדון לאימפריה.