הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רשמי: צ'לסי נרכשה עבור 2.5 מיליארד ליש"ט

עידן חדש. אחרי עזיבתו של אברמוביץ', איש העסקים טוד בוהלי ישתלט על אלופת אירופה וישקיע בקבוצה הבוגרת, באצטדיון, באקדמיית הנוער ובקבוצת הנשים. בוהלי מחזיק גם בלייקרס, דודג'רס והספארקס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.05.22 - 05:58

אלופת אירופה יוצאת לדרך חדשה. צ'לסי הודיעה הלילה (בין שישי לשבת) כי הגיעה באופן רשמי לסיכום עם קבוצת רכישה שתרכוש את המועדון בעבור 2.5 מיליארד ליש''ט. בראש הקבוצה עומד טוד בולי שמחזיק גם בלוס אנג'לס לייקרס, דודג'רס וספארקס.

מלבד הסכום שצוין מעלה, קבוצת הרכישה התחייבה בהשקעת 1.75 מיליארד ליש''ט נוספים לתחזוקת המועדון. מלבד הקבוצה הבוגרת ההשקעה תכלול את סטמפורד ברידג', אקדמיית הנוער וקבוצת הנשים. בוהלי, אגב, יגיע לאצטדיון הביתי של הבלוז היום על מנת לצפות במשחק מול וולבס, שעשוי לקרב את הקבוצה להבטחת המקום בליגת האלופות בעונה הבאה.

"הרכישה צפויה להתרחש בסוף החודש, וצריכה לעבור את כל האישורים הרגולטוריים הדרושים", נמסר בנוסף מצ'לסי. "כשזה יקרה, נעניק פרטים נוספים". העסקה, לפי האמור, צריכה לעבור את אישור הפרמייר ליג וממשלת בריטניה, אבל מדובר בצעד חשוב שיאפשר לבלוז להיות כוח משמעותי באירופה גם בשנים הקרובות.

התחרות לרכישת צ'לסי הייתה גדולה ובסופו של דבר קבוצת הרכישה בראשות בוהלי נבחרה ע"י ריינה גרופ, בנק אמריקני שאישר את התהליך. לבוהלי יחברו בין היתר מארק וולטר, שותפו בדודג'רס והמיליארדר השווייצרי האנסיורג וויס המוערך ב-5.1 מיליארד דולר.