הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לרונאלדו ירדו סכומי עתק: המשמעות הכלכלית

יונייטד הובסה בברייטון ולא תיהיה באלופות. התגובות של רנגניק וברונו כאן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.05.22 - 22:06
(GETTY)
(GETTY)

מנצסטר יונייטד רשמה הערב (שבת) את אחת התבוסות הגדולות ביותר בשנים האחרונות כשספגה 4:0 מברייטון, במשחק שנתן את החותמת הרשמית - בשנה הבאה השדים האדומים לא ישחקו בליגת האלופות. ההפסד המביך כמובן גרר תגובות רבות באנגליה כשם השחקנים עצמם היה מבויישים בסיום. בנוסף, יונייטד תפגע כמובן בצורה כלכלית ומשכורות השחקנים יפגעו גם כן.

קרוב לרבע ממשכורות השחקנים יורדות ברגע שהקבוצה לא מעפילה לליגת האלופות, זאת בכדי להגן על המבנה הכלכלי של המועדון, שכמובן יכניס פחות כסף בעקבות העובדה הזו. הפגיעה הכי גדולה כמובן מגיעה מכיוון זכויות השידור, שבליגת האלופות מכניסות סכום רב לקבוצות. לשם השוואה, הזוכה בליגת האלופות יכולה להכניס קרוב ל-72 מיליון פאונד בעונת 2021/22, בעוד הזוכה של הליגה האירופית תוכל לקבל קצת יותר מ-16 מיליון פאונד.

המשכורת של כריסטיאנו רונאלדו למשל, צפויה לרדת מ-385,000 פאונד בשבוע ל-288,000 אם יישאר בעונה הבאה - זהו יהיה בסום הכי נמוך שהפורטוגלי מקבל מזה שנים רבות, לאחר שכבר הוריד יותר מ-100,000 פאונד מהמשכורת שקיבל ביובנטוס. המרוויח השני הטיבו בקבוצה, דויד דה חאה, ירד מ-375,000 פאונד בשבוע ל-281,000 בשבוע.

מי שהגיב למשחק הרע של קבוצתו בסיום היה ברונו פרננדש, שהתחיל ודיבר על התוצאה תחילה: "זה מה שזה. זה לא מספיק טוב. הם עלו עלינו בכל מובן, היו להם פתרונות לכל דבר, לחצו עלינו כמו שצריך והתוצאה הזאת הגיעה להם. קצת מכל דבר הלך לא טוב. מבחינת איכות, מבחינה מנטלית, להם הגיע לנצח ולנו הגיע להיות במצב שבו אנחנו נמצאים עכשיו. אנחנו חייבים להסתכל על זה ולהיות מובכים בגלל שזה לא היה טוב מספיק ואנחנו חייבים להיות טובים בהרבה".

כזכור רק לאחרונה הפורטוגלי חתם על חוזה ארוך טווח: "דיברתי עם המועדון על העתיד הרבה בפעמים לפני שחתמתי על החוזה בגלל שאני חושב שהעתיד יכול להיות טוב, אבל כמובן שצריך לשפר הרבה דברים כפי שראינו העונה". על האוהדים שצועקים שהשחקנים לא ראויים ללבוש את החולצה הוא אמר: "אני כולל את עצמי בזה. מה שעשינו היום, מה שאני עשיתי היום, לא היה מספיק בשביל ללבוש חולצה של יוניייטד ואני מקבל את זה".

גם למאמן הקבוצה, ראלף רנגניק, היה מה להגיד בסיום: "אנחנו יכולים רק להתנצל בפני האוהדים שהגיעו עד לברייטון היום, פשוט לא היינו מספיק טובים. היו רגעים היום שהיה נראה כאילו אנחנו כבר בחופשת קיץ ועל זה אנחנו צריכים לפצות כשנשחק מול קריסטל פאלאס".