הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הכל תלוי בו? המסר של פפ גווארדיולה ליריבת ליברפול

מאמן סיטי לאחר ה-2:2 ולקראת מחזור הסיום: "ניתן את חיינו בשביל האוהדים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.05.22 - 18:59
(GETTY)
(GETTY)

מנצ'סטר סיטי איבדה היום נקודות יקרות מול ווסטהאם ב-2:2 נהדר באיצטדיון לונדון, במשחק שבו היא כבר פיגרה 2:0, חזרה ל-2:2 וגם הייתה יכולה לנצח אם ריאד מחרז לא היה מחמיץ פנדל בדקה ה-86. למרות איבוד הנקודות, התכולים תלויים בעצמם במחזור הסיום, אז הם יארחו את אסטון וילה כשהם יודעים שניצחון יתן להם אליפות נוספת. באנגליה הבינו שהפספוס של סיטי השאיר את המאבק בחיים, וכך גם פפ גווארדיולה, שהיה מלא במוטיבציה בסיום.

"אני יכול להבטיח לכם משהו - בעוד שבוע האיצטדיון שלנו יהיה כל כך רועש ואנחנו ניתן את חיינו בשביל האוהדים, וכך גם הם בשבילנו, במשך 95 דקות", סיפר פפ, "זו פריבלגיה מדהימה להיות מרחק ניצחון ביתי מאליפות. מול ליברפול הזאת אתה לא יכול לזכות באליפות ארבעה מחזורים לסיום. אנחנו נצטרך להילחם עד הסוף. אני קורא לכל האנשים הכחולים במנצ'סטר: צאו לרחובות, לאיצטדיון, כי אנחנו הולכים לתת את הכל, אני די בטוח בזה.."

המאמן גם ביקש לשלוח מסר לסאות'המפטון, שתשחק בשלישי מול ליברפול: "תנצחו את ליברפול 0:4".

בחזרה למשחק - עד היום ב-52 מקרים שבהם מנצ'סטר סיטי פיגרה 2:0 במחצית בפרמייר ליג היא הפסידה 51 מהם וסיימה אחד בתיקו. היום היא חזרה לתיקו בפעם השנייה וכמעט הצליחה לעשות את מה שלא עשתה מעולם ולנצח. מספר מעניין נוסף הוא זה של מחמיץ הפנדל, ריאד מחרז: החמצת הפנדל של מחרז הייתה הראשונה שלו בפרמייר ליג מאז 2018, אז זה קרה מול ליברפול. היום זה אמנם לא קרה מולה, אך בהחלט לטובתה.

בתקשורת האנגלית התייחסו למשחק: "מחרז החמיץ פנדל מאוחר, ווסטהאם עצרה את סיטי בשביל לשמור על מירוץ האליפות", נכתב בסקיי ספורט, כשגם בדיילי מייל דיברו על הפספוס: "מחרז החמיץ פנדל ופספס הזדמנות ענקית לשים את סיטי מרחק נגיעה מהאליפות". בגרדיאן דיברו על הגדולה של השחקנים היריבים: "בדיוק כשהיה נראה שמירוץ האליפות הסתיים הגיעו ג'ארוד בוואן ולוקאס פביאנסקי".