הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בלי ז'סוס, עם הולאנד בחוד: כך תיראה סיטי

האלופה שמרה על הכתר, פפ יכול להתחיל לתכנן התקפה עם הכוכב הנורווגי, חוליאן אלבארס יצטרף אליו. פרננדיניו ייפרד אחרי תשע עונות מדהימות, טשומאני, נונס ו-וורד פראוס על הכוונת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.05.22 - 19:55

אחרי שזכתה באליפות אנגליה בפעם השמינית בתולדותיה, ולאחר שלא הצליחה להעפיל לגמר ליגת האלופות, מנצ'סטר סיטי יכולה להסתכל קדימה לקראת העונה הבאה. המאמן פפ גווארדיולה, שזכה באליפויות רביעית עם הסיטיזנס, צפוי להמשיך. חוזהו של המאמן מסתיים ב-2023, אך מספר דיווחים ברחבי העולם טענו שהוא ימשיך בקבוצה לשנתיים נוספות לפחות, עד 2025.

סיטי כרגע נחשבת לאחת מקבוצות הכדורגל הטובות בעולם. הקבוצה זכתה באליפות רביעית ב-5 השנים האחרונות ומגיעה בקביעות לשלבים המאוחרים באירופה, אך במועדון עדיין מעוניינים לחזק את הסגל. השם הגדול ביותר שכבר הגיע הוא כמובן ארלינג הולאנד, כוכב בורוסיה דורטמונד שחתם על חוזה במנצ'סטר עד 2027.

מלבד הולאנד, יצטרף חוליאן אלבארס, הכישרון הגדול מריבר פלייט שחתם בקבוצה ויהיה איתה, לכל הפחות, בקדם העונה. מי שצפויים לעזוב הם גבריאל ז'סוס, שככל הנראה סיים את דרכו בקבוצה ולפי הדיווחים כבר נמצא במגעים עם ארסנל. גם ראחים סטרלינג, שמסיים את חוזהו ב-2023, צפוי לעזוב. דיווחים נוספים מסרו שהקבוצה מעוניינת ברפאל לאאו, כוכבה של מילאן, אך לא צפויה לעשות החתמות משמעותיות נוספות להולאנד.

במקביל, יהיו מספר שינויים גדולים בקישור. פרננדיניו בן ה-36 יעזוב בקיץ אחרי תשע עונות מדהימות במועדון, מה שישאיר את רודרי כקשר האחורי היחיד בקבוצה. בעקבות זאת, גווארדיולה סימן את אורליאן טשואמני המבטיח ואת מתיאוש נונס מספורטינג ליסבון. ג'יימס וורד פראוס מסאות'המפטון הוזכר גם הוא כמי שיכול לחזק את חוליית הקישור של הסיטיזנס.

יש לסיטי מספר בלמים בולטים, אך המועדון מעוניין באחד נוסף: פאו טורס, מי שהגיע עם ויאריאל לחצי גמר ליגת האלופות. מספר מועדונים אנגלים מעוניינים בטורס הצעיר, לו סעיף שחרור של 55-60 מיליון פאונד. סכומי הכסף הגדולים שיש ברשות סיטי יכולים לאפשר לה להוציא הון עתק גם השנה בניסיון להתחזק לקראת ליגת האלופות בשנה הבאה.

כוכבי סיטי כמו קווין דה ברויינה, ריאד מחרז, ברנרדו סילבה, ז'ואו קנסלו או רובן דיאש, צפויים להמשיך בקבוצה. במועדון מתייחסים לקיץ הקרוב כקיץ של "שדרוג מחדש" ולא של "בנייה מחדש", לאחר עונה בה הגיעו לחצי גמר ליגת האלופות וזכו באליפות אנגליה. למרות זאת, גם השנה הם לא הצליחו לזכות במפעל הגדול מכולם.