הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פרדיננד: "הולאנד יצטרך לשים את האגו בצד"

בלם העבר על השתלבות הרכש בסיטי: "לא בטוח שנראה ממנו את מה שמצפים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.05.22 - 11:43

אחרי שנרכש תמורת 51 מיליון ליש"ט מבורוסיה דורטמונד, עם פוטנציאל להיות החלוץ הטוב בעולם, ארלינג הולאנד מגיע עם הרים של ציפיות למנצ'סטר סיטי, אך יש גם מי שמזהיר. ריו פרדיננד, ששיחק כשני עשורים בפרמייר-ליג ומשמש כיום כפרשן, טוען שכמו רבים וטובים לפני, גם הנורבגי יצטרך את תקופת ההסתגלות שלו.

"זו הייתה עונה קשה עבורו", אמר פרדיננד. "לשחקן כמוהו עם אגו, שרוצה להיות האיש המרכזי ופורח תחת סוג כזה של לחץ ואור הזרקורים. לא היה לו את זה, וכל זה תוך כדי הבנה שיש דרישות חדשות ממנו כשחקן, מבחינה טקטית. הוא אמר לי שיש כל כך הרבה על מה לחשוב כשנכנסים לקבוצה של פפ גווארדיולה, ותוך שנה הוא כנראה יבין את זה טוב יותר. זו גם הסיבה שנראה בעונה הבאה את ג'ק גריליש שאנחנו רגילים לראות. יכולה להיות תקופה שבה לא נראה מיד את הולאנד שאנחנו רגילים לראות".

בלם העבר המשיך: "בסיטי של פפ, כששחקנים גדולים הגיעו, הם קיבלו תקופת הסתגלות מתוך הבנה שזה קשה להשתלב. החלק הכי חשוב פה הוא הצניעות של השחקנים שנאבקים על מקומם, הם לא מתלוננים או עושים רעש. זה המקום שבו הולאנד צריך לעשות את שלו אם הדברים לא יילכו כמו שהוא תכנן - לשים את האגו בצד, ובתמונה הגדולה יותר, לא לפגוע במורל של הקבוצה".

הולאנד, שיהיה בן 22 ביולי הקרוב, כבש העונה 29 שערים ובישל עוד שמונה ב-30 משחקים בכל המסגרות. אך בשנים האחרונות, לא מעט שחקנים שהגיעו לפרמייר ליג ככוכבים מליגות אחרות לא הצליחו להסתגל אליה, כמו רומלו לוקאקו, ג'יידון סאנצ'ו, טימו ורנר ורפאל וראן, וכן שחקנים כמו ג'ק גריליש שאומנם הגיע מהליגה, אך עדיין לא הצליח להשתלב באלופה האנגלית. האם הנורבגי יוכיח אחרת?