הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צ'לסי הודיעה: הושג הסכם לרכישה ע"י בוהלי

המיליארד האמריקאי צפוי להפוך לבעלי המועדון הלונדוני ביום שני הקרוב

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.05.22 - 11:48
(GETTY)
(GETTY)

אחרי שהמכשול האחרון הוסר במהלך השבוע כאשר ממשלת בריטניה אישרה את מכירת צ'לסי לטוד בוהלי, היום (שבת) שיחרר המועדון הודעה רשמית שלפיה הושג הסכם סופי לרכישת המועדון ע"י האמריקאי.

"מועדון הכדורגל צ'לסי יכול לאשר שהסכם סופי אושר אמש למכירת המועדון לטוד בוהלי. הציפייה היא שביום שני העסקה תושלם", כך נכתב באתר הרשמי של המועדון.

קבוצת הרכישה בראשות איש העסקים, שגם מחזיק בלוס אנג'לס לייקרס, דודג'רס וספארקס, רכשה את המועדון בעבור 2.5 מיליארד ליש"ט, כשמעבר לסכום הזה, היא גם התחייבה בהשקעת 1.75 מיליארד ליש"ט נוספים לטובת תחזוקת המועדון. מלבד הקבוצה הבוגרת ההשקעה תכלול את סטמפורד ברידג', אקדמיית הנוער וקבוצת הנשים.

בוהלי הוא מיליארדר אמריקאי הנחשב לאיש ה-629 בעושרו בעולם לפי "פורבס" ושווה כ-4.5 מיליארד דולר. איש העסקים בן ה-48, הקים מספר חברות פיננסים גדולות מהן עשה את הונו. בוהלי חסר ניסיון בעולם הכדורגל, אך בעבר ניסה לרכוש את קבוצת הנשים וושינגטון ספיריט וחזר בו. ב-2019 הוא הגיש הצעה לרומן אברמוביץ', בעלי צ'לסי דאז, ונדחה. ההצעה ההיא, בגובה 2.2 מיליארד ליש"ט, הייתה נמוכה מההצעה הנוכחית, בגובה 2.5 מיליארד (לא כולל עוד 1.75 מיליארד שיושקעו בתחזוק המועדון).

כזכור, התחרות לרכישת צ'לסי הייתה גדולה ובסופו של דבר קבוצת הרכישה בראשות בוהלי נבחרה ע"י ריינה גרופ, בנק אמריקני שאישר את התהליך. לבוהלי יחברו בין היתר מארק וולטר, שותפו בדודג'רס והמיליארדר השווייצרי האנסיורג וויס המוערך ב-5.1 מיליארד דולר.