הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חוזרת לקדמת הבמה? הקיץ המרתק של ארסנל

250 מיליון יורו להעברות, האמון במיקל ארטטה, הכישרונות שהצטרפו ואלו שבדרך. עושים סדר אצל התותחנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.06.22 - 08:05
ארסנל עוברת קיץ מרתק במיוחד (GETTY)
ארסנל עוברת קיץ מרתק במיוחד (GETTY)

אחת הקבוצות המרתקות ביותר בכדורגל האירופי בקיץ הנוכחי היא ללא ספק ארסנל. אחרי מספר החתמות מעניינות, ועוד כמה שבדרך, נראה כי התותחנים נמצאים בעיצומו של תהליך להחזרת המועדון הלונדוני לצמרת הכדורגל האנגלי. העטרה תחזור ליושנה?

העונה הקרובה תסמל 19 שנים מאז תואר האליפות האחרון של ארסנל. אך נראה כי דווקא חלון ההעברות הנוכחי של התותחנים, שעדיין מנסים לייצר זהות חדשה מאז עזיבת ארסן ונגר בסיום עונת 2017/18, מסמל משהו חדש.

מיקל ארטטה מפקד ביד רמה על האדומים-לבנים בשלוש העונות האחרונות. בשתיים מהן זה הסתיים במקום ה-8, אך גיבוי נדיר מהנהלת המועדון הותיר אותו בתפקיד והוא השיב להם עם עלייה למקום ה-5 בעונה החולפת תוך הוכחה כי תהליך אמיתי והדרגתי מתחיל לרקום עור וגידים בלונדון. וכיצד השיבו ראשי המועדון למנג'ר הספרדי? ובכן, בקיץ הנוכחי צפוי לשפוך ארטטה לא פחות מ-250 מיליון יורו על רכש.

השחקן הראשון שנחת באיצטדיון האמירויות הוא ילד הפלא הברזילאי מרקיניוס, שנרש תמורת 3.5 מיליון יורו, אך הוא לא צפוי להיות בורג משמעותי ברוטציה של ארטטה. אך הסנונית הראשונה מכיוונו של המנג'ר הגיעה השבוע, עם החתמתו של הקשר ההתקפי הנפלא של פורטו, פאביו ויירה.

35 מיליון יורו שילמה ארסנל עבור היהלום בן ה-21, שרשם עונה אדירה בענקית הפורטוגלית. 6 שערים ולא פחות מ-14 בישולים הינה השורה הסטטיסטית של קפטן הנבחרת הצעירה של הסלסאו, שיוסיף עוד יצירתיות לקישור הפנטזיסתי של התותחנים לצידם של מרטין אודגור, אמיל סמית' רואו ובוקאיו סאקה.

אך מה שמעניין לא פחות הן ההחתמות הנוספות שמתכננת ארסנל. עם עזיבתו של אלכסנדר לקאזט, ובהיעדרו של חלוץ דומיננטי בסגל, מטרת הרכש המרכזית של התותחנים לחוד היא שחקנה של מנצ'סטר סיטי - גבריאל ז'סוס. ארטטה, שאימן את הברזילאי הבינלאומי כששימש כעוזרו של פפ גווארדיולה בסיטי, מחזיק מאוד מהשחקן בן ה-25, כשקבוצתו כבר הגישה הצעה בסך 58 מיליון יורו תמורתו.

ריענון נוסף שמחפשת ארסנל בסגל מגיע מכיוון מרכז השדה. עושה רושם כי זמנו של גרניט ג'אקה בתותחנים תם, כשהנהלת המועדון מנסה להיפטר מהשווייצרי שמחזיק בחוזה לעוד שנתיים בלונדון. מי שמיועד להחליפו ונמצא בראש רשימת הרכש של ארטטה הוא הבלגי הנפלא של לסטר, יורי טילמנס.

עם שישה שערים, ארבעה בישולים וניהול ביד רמה של קישור "השועלים", הבלגי הבינלאומי בן ה-25 הוא ללא ספק אחת המטרות המרכזיות של ארסנל לקראת העונה הקרובה, כשהתותחנים מוכנים להציע מעל ל-40 מיליון יורו תמורתו. אך כרגע לפחות, קבוצתו הנוכחית לא ממהרת לשחררו וייתכן שאף יאריך את חוזהו שמסתיים בסיום העונה, באחת נוספת.

גם בכנפיים ארסנל מחפשת ריענון. עם הכישלון הגדול בהחתמת ניקולה פפה ב-80 מיליון יורו לפני שלוש שנים מליל, התותחנים רוצים להנחית כוכב לצד ימין של ההתקפה. מי שסומן על ידי ארטטה כמועמד בכיר להחליף את הצרפתי ולהתחרות עם בוקאיו סאקה על המקום ב-11 הוא כוכב לידס, ראפיניה. הברזילאי נמצא חזק על הכוונת של לא מעט קבוצות מרחבי היבשת, כשברצלונה הוזכרה לא פעם כאחת שחושקת מאוד בכישוריו.

ומה עם ההגנה? מי שסומן גם כן על ידי ארטטה וציוותו הוא בלמה של אייאקס, ליסנדרו מרטינס. התותחנים כבר הגישו הצעה בסך 35 מיליון יורו תמורת הארגנטיני בן ה-24, כשדיווחים רבים מספרים על כך שלעסקה יש היתכנות גבוהה להיחתם.

אם להיות ריאליים, אליפות ככל הנראה לא תהיה לארסנל בעונה הקרובה, וייתכן שגם לא בזו שאחריה. השליטה המוחלטת של מנצ'סטר סיטי וליברפול בפרמייר ליג היא כזו שקשה להתמודד עימה בטווח הקצר, אך עם בנייה נכונה ורכישות מדויקות כדוגמת אלו שמיקל ארטטה מתכנן, ייתכן כי התותחנים יוכלו לחזור למועדון ארבע הגדולות בכדורגל האנגלי כבר העונה.