הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"עזיבת מאנה הובילה להישארותו של סלאח"

באנגליה מסבירים: כך ליברפול הגיעה לפריצת דרך במו"מ עם כוכבה המצרי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.07.22 - 08:36

מוחמד סלאח ימשיך בליברפול. לאחר שבמשך חודשים היה קיפאון במשא ומתן בין המצרי לאדומים, המרסיסיידרס הודיעו אתמול (שישי) על הארכת חוזהו של סלאח עד ל-2025, תמורת סכום המוערך בכ-350 אלף פאונד בשבוע לפני בונוסים גבוהים במיוחד, לפי הפרסומים באנגליה. כעת כלי התקשורת השונים באנגליה, ביניהם ה"אתלטיק" וה"טלגרף", חושפים את פריצות הדרך שהובילו להסכם.

מי שניהל את המו"מ מול סלאח היה מייק גורדון, נשיאה של חברת פנווי ספורט גרופ, בעלי ליברפול. הצדדים נפגשו גם בדצמבר וגם לאחר מכן, כשליברפול לא רצתה לשבור את תנאי השכר הקיימים שלה אלא הציעה לסלאח העלאה של 15% בלבד.

הדיווחים על קיפאון במו"מ מאזור דצמבר התחלפו באופטימיות לאחר פגישה שנערכה בתחילת 2022, בה סוכנו של סלאח רמי עבאס אמר לרדס ששחקנו מעוניין להישאר והצדדים התקדמו הודות לעניין המשותף. עזיבתו של סאדיו מאנה וחוזהו הגדול אפשרה לאדומים להחתים מחדש את סלאח, ולהגיש לו הצעה לה הוא "לא יכל לסרב". השיחות העלו הילוך בימים האחרונים, לא מעט בהשפעת העזיבה של מאנה.

בסופו של דבר הצדדים הגיעו לפשרה וסלאח הפך למשתכר הגבוה בתולדות ליברפול, אך בתוך מבנה השכר של המועדון שמבוסס על משכורת בסיסית נמוכה ובונוסים גבוהים. מאמן ליברפול, יורגן קלופ, רמז לכך: "סלאח עובד קשה ומקבל תגמול על העבודה הקשה. הוא מוכשר ומשתפר בכל עונה".