הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"טן האח והשחקנים לא רוצים את רונאלדו"

קראגר בביקורת על המצב ביונייטד. נוויל: "צריכים לתת לו ללכת"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.08.22 - 10:49
(Jan Kruger/Getty Images)
(Jan Kruger/Getty Images)

סערת כריסטיאנו רונאלדו מסרבת לעזוב את מנצ'סטר יונייטד, ואחרי שהמנג'ר אריק טן האח כינה את התנהגות הפורטוגלי "לא מקובלת", נראה שהיא רק הולכת וגוברת. הביקורת של ההולנדי על כך שהכוכב נטש את המשחק האחרון של הקבוצה במחצית היא רק הפרק האחרון בסאגה, ובתקשורת האנגלית, כמובן, התגובות לא איחרו לבוא.

גארי נוויל, שחלק חדר הלבשה עם רונאלדו כקפטן השדים האדומים, ביקר: "ההישגים של רונאלדו בכדורגל הם יותר ממה שכל אחד יכול לייחל לו או לדמיין, הוא אחד הגדולים בכל הזמנים ומה שקרה הקיץ במנצ'סטר יישכח עוד 20 שנה. אבל קשה לי לראות כקפטן ושחקן יונייטד לשעבר, קשה לי לחשוב שהכוכב של הקבוצה משחק משחקים. זה קרה כבר עם הסוכן של פוגבה".

"אתה לא יכול שהכוכב שלך ינהל את העסק. זה בלתי אפשרי. בעבר סר אלכס פרגוסון העביר שחקנים כי היה צריך. אני מכיר את האוהדים, אבל אם רונאלדו רוצה לעזוב, לדעתי יונייטד צריכה לאפשר לו. באותה שבת שבה פורסם שהוא רוצה לעזוב, ואז ביום שני פורסם משהו אחר, אני חושב שהמועדון אפילו לא היה מודע. זה היה עיתוי מחריד וערער את טן האח, כל דבר שהוא אמר במסיבת העיתונאים נשכח. אצל מאמנים אחרים כמו פפ, קלופ, קונטה ופרגוסון, אם שחקן הופך לגורם דומיננטי מדי, זה אומר שרק דבר אחד צריך לקרות וכולנו יודעים מה הוא".

בלם ליברפול לשעבר, ג'יימי קראגר, מתח ביקורת דומה: "תמיד חשבתי שזו הייתה החתמה מוזרה. תמיד הרגשתי שהמצב הזה יגיע, גם אם רונאלדו יצליח. הוא חתם על חוזה לשנתיים עם אופציה, מה שלא האמנתי שיקרה, והוא לעולם לא יהיה כינור שני לאף אחד אחר. אבל כולנו יודעים שמשלב מסוים בקריירה שלך אתה לא אותו שחקן , והקריירה שלו נמשכה יותר כי הוא מקצוען ענק. השנה הוא יהיה בן 38 וכולנו יודעים שהוא לא אותו שחקן, גם אם הוא עדיין כובש נהדר. אף מועדון אחר באירופה לא רוצה אותו כרגע, יכול להיות שאני טועה, אבל לא נראה שיונייטד יכולה להיפרד ממנו. אני חושב שאם תשאל את טן האח, הוא לא רוצה אותו ואני בטוח שגם חדר ההלבשה של יונייטד".

בנוסף, בטור דעה בטלגרף נכתב שהפורטוגלי הוא "כאב הראש הגדול ביותר של אריק טן האח, והסערה הזו גרמה לעוד בעיה לא רוצה למאמן שמתמודד עם בעיות אחרות לקראת פתיחת העונה", וגם ב"דיילי מייל" טענו: "עבור מאמן שהפילוסופיה שלו מבוססת על סדר ושליטה, סאגת כריסטיאנו רונאלדו היא הדבר האחרון שאריק טן האח צריך... אבל הכוכב יתיישר אם הוא יישאר. אחרי שהוא קרא להתנהגות של רונאלדו 'לא מקובלת', הדרך שבה יתנהל מעתה תגדיר את העונה הראשונה שלו בתפקיד".

האזינו לפודקאסט "פוטבול מונדיאל", פודקאסט הכדורגל העולמי של ערוץ הספורט >>