הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

המלאך המושיע? טירוף גבריאל ז'סוס בארסנל

המחמאות ממיקל ארטטה ("מנטליות מדבקת") והשיא ההיסטורי בפנטזי. בשישי הוא פוגש את קריסטל פאלאס במחזור פתיחת העונה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.08.22 - 19:06

ארסנל היא אחת הקבוצות המרתקות של הקיץ בליגה האנגלית. אך הסיפור הגדול של הקיץ מצידם של "התותחנים", שיקחו חלק במשחק הפתיחה של הפרמייר ליג מחר (שישי, 22:00) מול קריסטל פאלאס, מגיע מכיוון הרכש הנוצץ ביותר שלה - גבריאל ז'סוס.

הברזילאי, שנרכש ביולי האחרון תמורת 52 מיליון יורו ממנצ'סטר סיטי, יכול להפוך להיות חוד החנית של הפרויקט שבונה מיקל ארטטה בלונדון כשהוא מביא איתו הר של ציפיות. "כשמביאים שחקני 'טופ' ממועדוני 'טופ' שהצליחו מאוד בשנים האחרונות, הם יודעים מה מצפים מהם", אמר המנג'ר הספרדי על ז'סוס.

עם זאת, ארטטה ניסה להוריד מעט מהלחץ סביב החלוץ שהרשית 13 שערים ובישל 12 בכל המסגרות בעונה שעברה: "התפקיד שיהיה לגבריאל כאן הולך להיות שונה מאוד מזה שהיה לו במנצ'סטר סיטי, הוא יצטרך זמן כדי להתרגל".

מהצד השני, המנג'ר החמיא מאוד לז'סוס על ההתקדמות שעשה עד כה, זאת אחרי שכבש 7 שערים במהלך משחקי ההכנה של הקבוצה: "הוא משחק פנטסטי, אנחנו מופתעים מכמה מהר זה הגיע, אבל האחריות היא על כולנו. הוא כישרון עצום, שחקן עם מנטליות שהיא כל כך מדבקת שהוא ייתן לנו הרבה".

הטירוף סביב ז'סוס לא מגיע רק מכיוונו של מאמנו, אלא גם מכל חובבי הפרמייר ליג באשר הם. החלוץ הברזילאי עשה היסטוריה כשהפך לשחקן הפופולרי ביותר בהיסטוריה של ה"פנטזי פרמייר ליג", כשלא פחות מ-72.5% מהמאמנים בחרו בו לקבוצה שלו.

עם צירופם של אלכסנדר זינצ'נקו ופאביו ויירה, בנוסף להתקדמות המטאורית של בוקאיו סאקה, מרטין אודגור וגבריאל מרטינלי, הציפיות בקרב "התותחנים" הן להתברג לכל הפחות מבין 4 הראשונות של הליגה. אך נראה כי בתקשורת האנגלית דווקא חושבים אחרת, כשב"מירור" דירגו אותה במקום ה-6 בלבד במדד העוצמה, כשמעליה מנצ'סטר יונייטד, צ'לסי, טוטנהאם, ליברפול ומנצ'סטר סיטי. אגב, יריבתה קריסטל פאלאס דורגה תשיעית.