הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"המעבר של מנור סולומון לטוטנהאם - עניין של יומיים-שלושה"

הסוכן שלומי בן עזרא ל-"5 באוויר": "לייפציג רצתה אותו כמחליף לאנקונקו". על חלאיילי: " בנוסף לוולפסבורג ולזלצבורג, יש הצעה שלישית"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.07.23 - 15:32
(Clive Rose/Getty Images)
(Clive Rose/Getty Images)

מנור סולומון נמצא על סף מעבר לטוטנהאם, ובראיון ל-"5 באוויר", אחד מסוכניו שלומי בן עזרא סיפר שהמעבר עשוי להיסגר בימים הקרובים: "הוא צריך לעבור בדיקות רפואיות ולחתום על החוזה, וזה יקרה עוד יומיים שלושה. הוא לא יטוס לשם עד שכל העניינים הבירוקרטיים כמו הוויזה יסתדרו".

בן עזרא סיפר על הבחירה בטוטנהאם: "זה מועדון שמאוד קרוב לליבם של אנשים מסביב למנור. פיני זהבי ישב עם דניאל לוי מספר חודשים והציע לו את מנור, קרה מה שקרה, ובימים האחרונים הייתה פריצת דרך. זה מועדון טופ 10 באנגליה ואני מקווה שהוא ישחק שם".

"מנור בא לחמש שנים, לא לשנת השאלה", התייחס לאתגר שמצפה לכוכב הישראלי. "במועדון כמו צ'לסי, ארסנל או טוטנהאם יש כמה שחקנים על כל עמדה והתחרות הזאת תעשה אותו יותר טוב. בפולהאם מנור סומן של מרקו סילבה. לצערנו הוא נפצע, אבל חזר מצוין עם 5 שערים רצופים בגביע ובליגה. היו לו שניים-שלושה משחקים שהיה פחות טוב, ולמאמן היו שחקנים שהוא האמין בהם והיו שם גם דברים לא מקצועיים. סילבה הבין שמנור כנראה לא יישאר והוא שיחק פחות. מנור עשה את השיקולים שלו ובחר במועדון אחר".

הסוכן חשף כי היו מועדונים נוספים שהתעניינו בסולומון, מהפרמייר ליג ומחוצה לה: "בנוסף לטוטנהאם התעניינו במנור גם אסטון וילה, ווסטהאם, ור.ב. לייפציג שרצתה אותו כמחליף לכריסטופר אנקונקו. אבל אם יוצאים מהפרמייר ליג לא תמיד אפשר לחזור אליה".

בן עזרא נשאל גם על הדיווח לפיו וולפסבורג ורד בול זלצבורג פנו בנוגע לענאן חלאיילי: "פבריציו רומאנו לא מפרסם סתם. אני יודע שיש קבוצה איטלקית שמאוד אוהבת את ענאן חלאיילי, אבל אין לו דרכון אירופאי. יש כמה מועדונים שרוצים אותו אבל כרגע הוא מתרכז בחצי גמר היורו. בנוסף לוולפסבורג וזלצבורג יש הצעה שלישית, ולא נפרסם אותה עכשיו. בבריטניה אפשר להחתים טאלנט מתחת לגיל 21 בלי רישיון עבודה מיוחד".

ומה לגבי דקות בבוגרים של מכבי חיפה? "אם הוא היה משחק חמישה משחקי בוגרים כמו אוסקר גלוך או דור תורג'מן, נבחרת הנוער והצעירה היו מקבלות שחקן הרבה יותר טוב. את מכבי חיפה מאמן מסאיי דגו שאימן את חלאיילי, שהוא והמנכ"ל איציק עובדיה מאוד אוהבים אותו, ואני שמח ששניהם מובילים את מכבי חיפה. אם הוא יישאר שם, עם הזמן הוא ייכנס להרכב".