בלאט: אליהו לא יתרגש, הוא שיחק במספיק מעמדים כאלה

מאמן מכבי ת"א מתכונן למשחק הקשה במלחה, ובטוח שהאקס שעבר לי-ם לא יושפע מהמעמד. שון ג'יימס הפצוע לא ישחק. פניני: "אנחנו פייבוריטים". אוחיון: "נקווה שהפעם ליאור זה שייצא מאוכזב"

רועי גלדסטון ושירי אלג'ם  01.12.13 - 20:42
תחילת כתבה

שון ג'יימס, שנעדר גם ממשחק היורוליג האחרון בגלל כאבים בגב, לא יתלבש למשחק הליגה הקרוב מול הפועל ירושלים (שני, 18:45, ערוץ 1). בהיעדרו אמור אלכס טיוס לקבל יותר דקות ברוטציה עם סופוקליס שחורציאניטיס, כאשר ג'ייק כהן ויובל נעימי אמורים להישאר מחוץ לטופס. אגב, גם סופו מעט חולה ולא השלים אימון מלא, אך במועדון אמרו כי הם מקווים שישחק כרגיל בכל מקרה.

לאחר שביום חמישי הגיעו שתי אלופות העולם לי קורזיץ וירדן ג'רבי למוזיאון החוויה האולימפית להדליק נרות חנוכה, היום (ראשון) הגיעו הגולש ומדליסט הארד מבייג'ין שחר צוברי ושחקני מכבי ת"א, יוגב אוחיון וגיא פניני, להדליק נר חמישי של חנוכה עם המבקרים במקום.

"חוויה גדולה להיות כאן, מקבלים פה השראה מכל הספורטאים האולימפייים ואני מקווה שהילדים לקחו טיפ אחד או שניים לכל החיים", אמר גיא פניני לקראת המפגש של מכבי ת"א מול הפועל ירושלים והוסיף: "מכבי מגיעה כפייבוריטית למלחה".

"לא בקטע של אובר בטחון, אבל אנחנו יודעים שיש לנו חומר מספיק טוב כדי להגיע לכל משחק ולנצח", המשיך פניני. "בטח למלחה אנחנו רוצים להגיע בראש נכון, לא כמו שהגענו למשחקי הליגה האחרונים, ולעשות ניצחון שהוא מאוד חשוב לנו".

על המפגש הראשון עם ליאור אליהו, שישחק באדום, אמר יוגב אוחיון: "מפגש עם ליאור זה פיקנטי, ללא ספק. חיכינו לזה הרבה זמן, בטח הוא. אבל בסך הכל התחושות יהיו בדקות הראשונות ואחרי זה כאילו אנחנו לא מכירים על המגרש. אנחנו נשחק את המשחק האגרסיבי שלנו מבלי להסתכל מי מולנו ומי הקבוצה היריבה. אנחנו בסך הכל רוצים לתת הופעה טובה, ונקווה שננצח והוא ייצא מאוכזב".

על השאלה אם ניצחון במלחה יוכיח שחיפשו מוקדם מדי בעיות במכבי, ענה אוחיון: "אנחנו לא מחפשים הוכחות, אנחנו קבוצה טובה. אנחנו נבנים ולאט לאט נשחק את הכדורסל הטוב שאנחנו רוצים להגיע אליו. אני מאמין בחבר'ה שלנו".

לאחר אימון הערב, דייויד בלאט שוחח עם העיתונאים ואמר: "אנחנו עוברים תקופה עמוסה עם הרבה משחקים חשובים שבאים בצמוד אחד לשני. חשוב וצריך לדעת להתעלות גם פיזית וגם מנטלית. בחלק מהמשחקים בזמן האחרון עשינו זאת ובחלק לא, כך שנקווה שמחר נמשיך את התקופה הטובה של שני המשחקים אחרונים. אני לא חושב שאווירה היא הבעיה, זה פשוט סוג התמודדות שמחזק אותך, עובדה שיצאנו מבלגראד עם ניצחון".

לגבי שון ג'יימס והתרומה שתידרש ממחליפו, אמר המאמן: " שון עדיין עם כאבי גב שלא מאפשרים לו לשחק, וטיוס יצטרך לעזור לסופו". על המפגש עם ליאור אליהו אמר: "הוא שחקן מצוין שכבר עבר הרבה מעמדים ומשחקים חשובים ומתוקשרים, וגם אנחנו כאלה, אז מניח שכולם ידעו להתנהג ולפעול בסיטואציה. מה מצבי? אין פה שאלה, הייתי בסדר לפני שבועיים ואני בסדר עכשיו".