שאייר חתם לשנתיים. פדרמן נפגש עם הלפרין

כפי שפורסם כאן לראשונה, הגארד היהודי-אמריקני מצטרף לסגל של דייויד בלאט. התקדמות משמעותית במו"מ להחזרת הגארד הישראלי מאולימפיאקוס. על פי ההערכות, הפער בין הצדדים הוא 200 אלף דולר

רועי גלדסטון  18.06.11 - 20:58
רשמית, הוא צהוב. שאייר (gettyimages)
רשמית, הוא צהוב. שאייר (gettyimages)

תחילת כתבה

ג'ון שאייר חתם היום (שבת) במכבי תל אביב. הגארד היהודי-אמריקני, שעל הסיכום איתו פורסם לראשונה באתר ערוץ הספורט, סגר לשנתיים וילבש בקרוב את המדים הצהובים. בצוות המקצועי מרוצים מאוד מהגעתו של שאייר, שנחשב לכשרון גדול והוביל לפני שנתיים את מכללת דיוק לאליפות ה-NCAA.

במקביל לחתימתו של שאייר, התקדמות משמעותית במגעים עם יותם הלפרין. אחד מבעליה של מכבי תל אביב, דייויד פדרמן, נפגש הערב עם הגארד הישראלי והצדדים נמצאים במשא ומתן מתקדם. מטרת השיחות היא לצמצם את הפער הכספי ולהחזיר את השחקן הביתה אחרי קדנציה באולימפיאקוס.

על פי ההערכות, הפער בין הצדדים עומד כרגע על 200 אלף דולר. מכבי תל אביב הגישה להלפרין הצעה על סך 400 אלף דולר נטו, נציגיו של יותם דורשים עבורו שכר של 600 אלף דולר.

במכבי ת"א מנסים למצוא פתרון גם לבעיית המיסוי של הלפרין, כאשר על פי חוקי המס, ישראלי ששיחק בחו"ל וחוזר לארץ בטרם עברו שלוש שנים ממועד יציאתו מחויב בתשלום מס על תקופתו בחו"ל. הצדדים עושים מאמצים לפתור את הסוגיה ולתאם ציפיות בנושא השכר. שני הצדדים מעוניינים בסיכום וכאמור חלה התקדמות במו"מ.