הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מכבי זכתה בבוררות מול פארגו, שלא יחזור

סוף לסאגה. הבורר מטעם פיב"א קבע כי הרכז האמריקני הפר את תנאי ההסכם שלו עם הצהובים וכי הוא ייאלץ לשלם 280 אלף דולרים למכבי

רועי גלדסטון  06.12.11 - 20:48
יעביר לצהובים יותר מרבע מיליון דולרים. ג'רמי פארגו (gettyimages)
יעביר לצהובים יותר מרבע מיליון דולרים. ג'רמי פארגו (gettyimages)

תחילת כתבההליך הבוררות של פיב"א בין מכבי תל אביב לג'רמי פארגו הגיע לסיומו, כאשר הערב (שלישי) נקבע כי הצהובים זכו בבוררות מכיוון שהרכז האמריקני הפר את חוזהו. פארגו נקנס בסכום גבוה במיוחד וחויב להעביר פיצויים למכבי בסך של כ-280 אלף דולרים. חשוב לציין כי השחקן לא יחזור לשורות הקבוצה העונה, אלא יחתום ב-NBA.

יו"ר המועדון, שמעון מזרחי, התייחס להחלטה בשיחה עם אתר ערוץ הספורט: "אני חושב שפסק הדין של הבורר הוא חד, חלק וברור לגמרי שפארגו היה זה שהפר חוזה עם מכבי. אני רוצה להדגיש שמכבי לא דרשה את המשך קיומו של החוזה בעקבות ההפרה הבוטה של ההסכם ולא כל יום קורה שמקבלים תביעה של מועדון כנגד שחקן. בד"כ זה הפוך. חייבו את פארגו בסכום לא מבוטל וגבוה וזה אומר הרבה. אני שמח שאנחנו נקטנו בכל הפעולות המשפטיות הנחוצות".

עו"ד טל רוטמן הוסיף: "הבורר קיבל את טענת מכבי ת"א כי פארגו הפר את ההסכם שלו עם הקבוצה וכי לא היה זכאי להשתחרר מהחוזה שעליו חתם עם מכבי אלקטרה ת"א. הבורר קבע כי מכבי זכאית לפיצויים על הנזקים שפארגו גרם לה בשל עזיבתו הפתאומית והפגיעה שגרם להכנות הקבוצה לעונה הנוכחית. בנוסף, קבע הבורר כי מכבי ת"א זכאית לפיצוי נוכח תרומתה של מכבי להתקדמותו המקצועית של פארגו וההשקעה הרבה שהושקעה בו כששיחק בשורות הקבוצה. לפיכך קבע הבורר שעל פארגו לשלם למכבי ת"א פיצויים בסך 270,000 דולר בתוספת סכומים נוספים בגין הוצאותיה של מכבי".

ממכבי תל אביב נמסר כי לאור הפרה בוטה של הסכם בצורה חד צדדית מכיוונו של השחקן, הקבוצה לא דרשה את חזרתו המיידית של פארגו למועדון. כזכור, בקיץ האחרון קיבל פארגו שדרוג משמעותי בחוזהו במועדון הצהוב, זאת לאור יכולתו המרשימה בעונה שעברה.

יחד עם זאת היה לרכז סעיף יציאה ל-NBA. אולם, בשל השביתה בארה"ב לא יכול היה פארגו להביא הצעות, שטען כי הוא יקבל כאשר תסתיים השביתה. הרכז סירב להצטרף לאימוני מכבי והחליט לפנות לבוררות כדי להשתחרר מחוזהו, בוררות בה הפסיד היום כאמור. כעת, פארגו יוכל לחתום בכל קבוצת NBA שתחפוץ בשירותיו.

פארגו הגיע למכבי תל אביב מגלבוע/גליל בתחילת עונת 2010/2011, ועד מהרה הפך לבורג מרכזי במכונה של דייויד בלאט. הגארד הוביל את הצהובים לזכייה בדאבל בישראל וכן לגמר היורוליג, שם הפסידה מכבי לפנאתינייקוס.