הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קוז'יקרו: "תפסו עליי טרמפ עבור פוליטיקה"

הכדורסלן זומן לתשאול בעקבות הסטטוס שפירסם ברשת החברתית ("מתחיל את החג עם מצות טבולות בדם של נוצרים ומוסלמים"). שוחרר אחרי שמסר את גרסתו והתנצל בשנית: "נופח מעבר לכל פרופורציות, הכוונה שלי הייתה הפוכה"

רועי גלדסטון  09.04.12 - 23:38
תחילת כתבה

את חג הפסח הזה, עידו קוז'יקרו ירצה לשכוח. מספר ימים לאחר שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו הערה גזענית כלפי המגזר הערבי, תלונה שהוגשה נגדו במשטרה גגרה את זימונו לחקירה תחת אזהרה, בסיומה שוחרר הכדורסלן בערבות. פעם נוספת הוכח שדמויות ציבוריות, ובהן ספורטאים, צריכות לשקול היטב את התבטאויותיהן ברשתות החברתיות.

כזכור, סנטר הגליל עורר מהומה כשכתב בסטטוס שלו: "אין כמו להתחיל את החג עם מצות טבולות בדם של ילדים נוצרים ומוסלמים". קוז'יקרו נאלץ להגיע לתחנת המשטרה למרות שהתנצל על הדברים ואמר: "מצטער אם פגעתי במישהו, זאת לא היתה הכוונה. זה היה הומור שחור, בדיחה פרטית ולא מעבר. זה הוצא מהקשרו. אני נגד גזענות מכל סוג שהוא".

הסנטר הגיע לאולפן חדשות הספורט וסיפר: "הסיפור הזה נופח מעבר מכל פרופורציות, זה נבע בכלל מניסיון לגחך על גזענות. אני חי במועצה מעורבת ומתחכך בציבור הערבי, יש לי הרבה חברים ערבים. בשנייה הראשונה שהבנתי שאנשים נפגעו מהבדיחה הלא מוצלחת, הורדתי את זה ופרסמתי התנצלות בכל כלי תקשורת אפשרית. הכוונה לא הייתה להסית נגד ציבור כזה או אחר, אני חי במדינה הזו ומאוד מכבד את האוכלוסיה הערבית. לא הייתה כוונה זדונית אפילו מינימלית. הכוונה הייתה לגנות את הגזענות ואת ההסתה, זה שזה הובן הפוך ותפסו על זה טרמפ בשביל פוליטיקה, זה משהו שלא היה נתון לשליטתי ואני מצטער על כך".

"דיברו איתי מהאגודה וקיבלתי את מה שאמרו, הוסיף קוז'יקרו, "אני לא בקי ברזי המשפט, הם יעשו את מה שהם צריכים לעשות, ואני אתרכז במה שאני יודע שזה כדורסל. אני לא איש ימין שמסית נגד אף אחד. מקווה שהפרשה תיסגר כמה שיותר מהר".

אמש, ח"כ ראלב מג'אדלה וחבר הנהלת איגוד הכדורסל זאהי בראנסי הביעו תרעומת על ההתבטאות, ובעקבות זאת המועדון גינה את המקרה. גם יו"ר המנהלת אבנר קופל הוציא תגובה רשמית, בה הוא מגנה את ההתבטאות.

מוקדם יותר היום, חבר ממועצה אזורית גלבוע, בן המגזר הערבי, הגיש תלונה במשטרה, ובעקבות התלונה ועל פי המחוייב בחוק עידו זומן לתשאול. לאחר שמסר את גרסתו, והתנצל שוב, השחקן שוחרר כעבור רבע שעה כשהסתיים התשאול וחזר לביתו. אחה"צ הוא כבר לקח חלק באימון קבוצתו. חשוב לציין כי הערבות היא לא כסף ששילם השחקן אלא חתימה על מסמך שהדבר לא יקרה שנית.