גם הוא לא יגיע למכבי תל אביב: יותם הלפרין סגר בבאיירן מינכן

הבריחה נמשכת: הרכז, שהיה קרוב לעוד קדנציה בהיכל, לא הצליח להסדיר את ענייני המס שיוטל עליו עם החזרה לארץ, והחליט לשחק בגרמניה. מאמן באיירן, דירק באוורמן, פגש את הלפרין בשבוע שעבר ואמר לו: ''עקבתי אחריך, מאמין בך''

רועי גלדסטון  16.07.12 - 21:08
בעיית המס שלחה אותו לגרמניה. הלפרין (gettyimages)
בעיית המס שלחה אותו לגרמניה. הלפרין (gettyimages)
פרסום ראשון
תחילת כתבה

פרסום ראשון. זה כנראה לא הקיץ של מכבי תל אביב. גם יותם הלפרין לא ישחק בעונה הקרובה בהיכל נוקיה, אחרי שהיום (שני) סגר בבאיירן מינכן הגרמנית. הרכז הישראלי היה קרוב מאוד לקדנציה שלישית במכבי, אולם בסופו של דבר לא הצליח להסדיר את עניין המס שהיה מוטל עליו בעקבות חזרתו לישראל. הלפרין צפוי לשחק עונה אחת במינכן, כאשר בקית הבא תסתיים תקופת המס הנוכחית. בעונה שלאחר מכן הגארד הישראלי אמור לחזור למכבי.

לאתר ערוץ הספורט נודע כי בשבוע שעבר מאמן באיירן מינכן ונבחרת גרמניה, דירק באוורמן, הגיע לישראל והשתתף בקורס המאמנים על שם רלף קליין. במהלך הביקור באוורמן נפגש עם הלפרין ואמר לו: "אני עוקב אחריך שנים רבות, אני מאמין בך. בוא לשחק אצלנו בקבוצה". הפגישה הוגדרה כחיובית והערב סוכנו של הלפרין, אריק קריין, אמר: "הדברים עוד לא סגורים לגמרי, יש עוד סעיפים שצריך לסגור אבל אפשר להגיד שאנחנו מאוד קרובים".

הלפרין היה המועמד המועדף על ידי מכבי תל אביב לאייש את עמדת הרכז בעונה הקרובה, אחרי שהצהובים השלימו למעשה עם עזיבתו של יוגב אוחיון לקובאן הרוסית. שלטונות המס הבהירו כי על הלפרין יהיה לשלם סכומים גדולים אם יחזור לארץ, ובמכבי קיוו כי יהיה ניתן להגיע להסדר. במקביל, וככל הנראה גם לצורך גיבוי, הושג סיכום עם מורן רוט מהפועל חולון, לו הוכנס סעיף של התרת החוזה באופן מיידי. כעת, לאחר שברור כי גם הלפרין לא יהיה שחקן מכבי בעונה הקרובה, רוט יהיה זה שיתפוס את המשבצת. בהודעה רשמית ששחררה מכבי ת"א נמסר: "בהיעדר תשובה כלשהי מרשויות המס, יותם הלפרין סיכם את תנאיו בחו"ל. מכבי תל אביב מאחלת לו בהצלחה בקבוצתו החדשה".

הלפרין, שגדל במחלקת הנוער של מכבי תל אביב, לבש לראשונה את החולצה הצהובה בבוגרת ב-2001. אחרי ארבע שנים בהיכל הוא עזב לאירופה וחתם באולימפיה לובליאנה. ב-2006 הוא חזר לעוד שנתיים במכבי, לפני שהחל בעוד הרפתקה אירופית שעברה באולימפיאקוס היוונית וסנט פטרסבורג הרוסית.

באיירן זה לא רק כדורגל

לא הרבה מכירים את קבוצת הכדורסל של מועדון באיירן מינכן. הסיבות? מ-1989 היא לא התקרבה לליגה הראשונה בגרמניה. והיא כמובן תמיד הייתה בצל של קבוצת הכדורגל המצליחה מהאליאנץ ארינה. בשנת 2008 החליטו במועדון הבווארי לשים סוף למצב העגום של קבוצת הכדורסל והחלו להשקיע במועדון, שבעונת 2011-2012 כבר שיחק בליגה הראשונה בגרמניה.

המטרות של באיירן מינכן להפוך למועדון בכיר בכדורסל האירופי. מאמן באיירן מינכן הוא דירק באוורמן, שמוכר לחובבי הכדורסל בישראל אחרי שניצח אותה ביורובאסקט האחרון בליטא יחד עם דירק נוביצקי. את העונה שעברה סיימה באיירן במקום החמישי. העונה הבווארים החתימו כבר ארבעה שחקנים, כאשר הבכיר שבהם הוא הסנטר לורנס רוברטס. גם מאוריסיו מארין הגרמני, ג'ארד הומאן וצ'בון טרוטמן הצטרפו. הסגל הנוכחי כולל גם את רובין בנזינג הצעיר, הרכז הוותיק דמונד גרין, ג'ונתן וואלאס וג'קל פוסטר.