חשש למצבו הבריאותי של מנסה בונסו. בלאט: לא יודע מתי יחזור

מכבי ת"א קיימה את אימון הפתיחה הרשמי שלה בהדר יוסף ללא הסנטר הבריטי, שעבר בדיקה חדשה ועלול להיעדר זמן ממושך. היקמן, לוגאן, רוט ולנדסברג ערכו אימון בכורה עם הצהובים, המאמן: "קיוויתי שתהיה המשכיות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.08.12 - 17:10
תחילת כתבהבשעה טובה, מכבי תל אביב ערכה הערב (חמישי) את אימון הפתיחה שלה לקראת עונת 2012/13 לעיני אוהדי הקבוצה בהדר יוסף, כאשר דייויד בלאט מדריך את חניכיו לאחר קיץ ארוך. שחקנים רבים עזבו את הקבוצה ואחרים הצטרפו, אבל המאמן עדיין לא נהנה מסגל מלא בגלל היעדרותם של שחקני נבחרת ישראל, כמו גם פופס מנסה-בונסו, ניק קיינר מדלי וגיאורגי שרמאדיני.

הבעיה הכי גדולה של בלאט היא פציעתו של הסנטר הבריטי החדש, פופס מנסה-בונסו. השחקן בעל העבר ב-NBA סובל מפציעה בברכו שאמורה לגרום לו להיעדר מהפרקט בחודש הקרוב, אבל הוא ערך בדיקת ארתרוסקופיה חדשה, כאשר ישנו חשש שהוא סובל מבעיה חמורה הרבה יותר וייעדר זמן ממושך.

כאמור, לא ברור מתי מנסה-בונסו יחזור לשחק ובמכבי תל אביב לא מבזבזים זמן מיותר וכבר החלו לחפש בשוק אחר מחליפים פוטנציאלים למקרה שהסנטר הבריטי אכן לא יוכל לשוב לפרקט בתקופה הקרובה.

בלאט סיפר לפני פתיחת האימון: "אני לא יודע מתי מנסה -בונסו יחזור, זה לא מה שציפינו לו, המצב לא אידיאלי. לא בטוח שבכלל ישוב לשחק כדורסל". לגבי הציפיות לעונה, הוא אמר: "כל אחד בקבוצה ובהנהלה רצה לראות המשכיות בקבוצה, אבל העובדות בשטח דיברו אחרת, שחקנים קיבלו חוזי עתק במקומות אחרים שלא לא יכולנו להתמודד איתם ברמה הכלכלית. הלכנו הלאה עם שחקנים אחרים, נהפוך אותם לשחקנים ברמה הגבוהה של אירופה".

מי שערכו את האימון הבכורה כשלגופם המדים הצהובים של מכבי תל אביב הם ריקי היקמן, דייויד לוגאן, סילבן לנדסברג וגם מורן רוט, שאמור לתפוס את מקומו של יוגב אוחיון. אליהם הצטרפו שון ג'יימס ודווין סמית', שנשארו מהעונה שעברה, כמו גם הצעירים עידן זילמנסון ואיתי שגב.

גם עוזר המאמן, גיא גודס, התייחס לפתיחת האימונים: "כל שנה כיף להתחיל את העונה עם האוהדים. היה קיץ לא פשוט ודובר הרבה על זה, מספר שחקנים עזבו כל אחד מסיבתו הוא. ניסינו למצוא את השחקנים הכי טובים שיכולנו, אני מקווה שעשינו את הבחירות הנכונות. יש הרבה עבודה. יש כאלה שהלכו לכסף גדול יותר, רצינו להשאיר את רובם ולא הצלחנו. השוק לא היה מרובה בשחקנים איכותיים, במסגרת התקציב עשינו אילוצים מסוימים".