התמונות מוכיחות. צפו בפניני מקלל: "נאצי, שאבא שלך ימות"

בדיקת אתר ערוץ הספורט, מראה מעל לכל ספק כי קפטן מכבי ת"א אמר לשחקן הפועל ת"א יונתן שולדברנד: "יא זבל, בן זונה. גרמני, ...סרטן בראש, אבא שלך ימות". תגובתם של הצהובים: "הנושא נמצא בבדיקה"

רועי גלדסטון  03.12.12 - 11:05
תחילת כתבה

הדרבי הראשון מזה 6 שנים הסתיים אמש (ראשון) ב-72:91 מוחץ למכבי על הפועל ת"א, אבל שיחת היום לא קשורה לצערנו לכדורסל. תמונות אתר ערוץ הספורט מוכיחות מעל לכל ספק כי קפטן מכבי ת"א גיא פניני הטיח דברים חמורים בשחקן הפועל יונתן שולדברנד. "גרמני, נאצי. יא בן זונה", נראה פניני אומר בבירור ליריבו באדום, "אבא שלך ימות ... סרטן בראש".

מכבי ת"א הביסה 72:91 את הפועל ת"א בדרבי - סיקור המשחק >

"בכל התקפה פניני בא ואמר לי 'יא נאצי, שיהיה סרטן לך בראש, לך ולאבא שלך'", העיד שולדברנד, "בהתחלה חשבתי שלא שמעתי טוב, אבל הוא פשוט חזר על זה פעם אחר פעם", הוסיף שולדברנד, "לא רציתי להגיב ולעשות מזה עניין באמצע המשחק אבל זה היה מביש ומבזה. קפטן מכבי תל אביב בא ומדבר ככה? הרי כל הזמן באים ואומרים שאסור להשתמש בביטויים כאלה. התקשורת יצאה נגד אוהדי הפועל כל החודש האחרון ואז בא שחקן כזה, שחקן נבחרת ישראל, וקורא לי נאצי? ועוד מאחל לי ולאבא שלי סרטן בראש? זה מאכזב מאוד".

למרבה האירוניה, היה זה גיא פניני בעצמו שקרא להימנע מגילויי אלימות מכל סוג, ואמר יממה בלבד לפני הדרבי: "כשמגיעים לאולם צריך לשמור על הכבוד המינימלי בין בני אדם. בלי אלימות מילולית, בלי גזענות ובלי שירי שואה. צריך להוקיע את הדברים האלה".

נאור: חיממו את האווירה מעבר לכל פרופורציה
כוכב הפועל ת"א, מתן נאור, שלא שיחק בגלל פציעה בשריר הירך האחורי, סיפר: "היה קשה לשבת בצד ולראות את המשחק. מצד שני, אני גאה בחבר'ה. פערי הרמות ברורים בין הקבוצות וכל מה שאפשר לבקש היה לתת מאה אחוזים, והם נתנו יותר מזה. שיחקו באגרסיביות ולא נסוגו אחורה, אבל פערי הרמות גדולים".
 
"זה לא היה נראה רע והתוצאה היא עדיין 19 הפרש, אבל כל משחק בליגה מתפתח לגופו ואי אפשר להשליך מהמשחק הזה למה שיהיה בראשון", אמר נאור במחשבה על המשחק הבית הקרוב מול הפועל חולון. "יש עוד המון זמן עד אז ואנחנו לא מתעסקים בזה. השבוע הזה חומם בצורה חסרת פרופורציה אני חושב, זה יכול היה להידלק וללכת לכיוון אחר, אבל עדיף שאני אשתוק לגבי דברים מסוימים כי באמת המטרה היא לא לחמם".

דמונטז סטיט, שהוביל את הפועל עם 20 נקודות ו-7 אסיסטים אבל גם איבד 7 כדורים, הוסיף: "מכבי קבוצה טובה עם שחקנים טובים. הם מתחרים בכל שבוע ברמה הכי גבוהה, כך שידענו שאנחנו צריכים לתת להם מאבק. שיחקנו טוב אבל גם מכבי שיחקו טוב, ואולי אף טוב יותר מהרגיל. האווירה בכל השבוע מסביב למשחק הייתה מדהימה, כולם דיברו רק על זה. הייתי מודע לזה. ראינו חלק מהמשחקים הישנים בין הקבוצות כדי להיכנס לזה ולהיות מודע למסורת, כדי שנדע על מה כל האנשים האלה באדום צועקים. באנו מוכנים, אבל מכבי קבוצה מוכשרת מאוד ונגדם אסור לעשות טעויות".

"בכל משחק שמתן לא נמצא הוא חסר לנו מאוד", המשיך סטיט. "הוא הקפטן של הקבוצה שלנו, הוא היה הבן אדם על הספסל שחיבר אותנו וביקש מאיתנו להמשיך להיאבק. למתן יש את הניסיון במעמדים האלה, אבל באותו הזמן ידענו שאנחנו צריכים לשחק חזק עם הלב, וזה מה שעשינו".

"כשהם יבואו לראשון זה יהיה באווירה יותר מטורפת", הבטיח הגארד. "מכבי משחקת באולמות קשים בכל שבוע ביורוליג, ואני מאמין שהם לא יתרגשו מזה יותר מדי. האוהדים שלנו נהדרים, אני אוהב אותם, והאנרגיות שאנחנו מקבלים מהם הן נהדרות. עם האנרגיות האלה נוכל לתת משחק טוב. שיחקנו טוב, אבל לא הצלחנו לצאת עם הניצחון".