גיא פניני חתם על עסקת טיעון: הורחק מ-4 משחקי ליגה וגביע

הקפטן היוצא של מכבי ת"א הודה בעבירות והוענש ע"י האיגוד לאחר שהצהובים הצליחו לסגור את הסיפור ללא התערבות ביה"ד. הוא הורחק גם מ-8 משחקים ע''ת ונקנס ב-10,000 ש"ח. אוחיון לפני אלבה: "חסרונו של סמית' משמעותי"

רועי גלדסטון  13.12.12 - 13:56
תחילת כתבהזה היה באוויר, והיום (חמישי) זה קרה: נחתמה עסקת טיעון בין איגוד הכדורסל לגיא פניני. השחקן הודה בעבירות שיוחסו לו באירועי הדרבי נגד הפועל תל אביב ולמעשה הוענש מבלי שבית הדין התערב בכך, בדיוק כפי שרצו אנשי הצהובים. 

 

על פי העסקה קפטן האלופה היוצא יורחק מ-4 משחקי ליגה וגביע בפועל ויעשה פעילות התנדבותית בת 20 שעות לפחות, במוסד יד ושם או בכל מוסד אחר העוסק בטיפול בניצולי שואה. בנוסף, נקנס פניני בעשרת אלפים שקלים בפועל וכמו כן הוטלו עליו 5 משחקי הרחקה ע"ת וקנס של 20 אלף שקלים ע"ת. עם זאת, לאחר שוועדת המשמעת של האיגוד בחנה את העונש היא החליטה להחמיר ולהגדיל את עונש התנאי ל-8 משחקים ואת שעות ההתנדבות ל-40.

בתוך כך, מכבי תל אביב תנעל הערב (חמישי, 21:00, שידור ישיר כאן באתר ערוץ הספורט) את הופעותיה בשלב המוקדם של היורוליג כאשר תארח את אלבה ברלין. הצהובים יודעים שניצחון יבטיח את המקום בראש בית ב' והגרלה, יחסית, נוחה יותר בשלב הטופ 16. דייויד בלאט מתלבט לגבי זהות מחליפו של סמית' בחמשייה, וייבחר בין דייויד לוגאן לסילבן לנסדברג, שבכל מקרה צפוי לקבל יותר דקות מבדרך כלל.

עם זאת, בשורות האלופה עוסקים לא מעט דווקא במי שייעדר מהמפגש מול הגרמנים. כפי שכבר פורסם כאן, דווין סמית' סובל ממחלה ועלול להיעדר תקופה ארוכה, דבר המדיר שינה מעיניהם של אנשי הצוות המקצועי. אם מוסיפים לכך את השעייתו של גיא פניני, הרי שלדייויד בלאט יש חור לא קטן בעמדה מספר 3.

"דווין הוא השחקן מאוד משמעותי עבורנו, אם לא המשמעותי מכולם", אמר יוגב אוחיון לאתר ערוץ הספורט. "זו אבידה קשה, אבל אני מקווה שזה לא רציני ושכל אחד ייתן אקסטרה. גם ליאור אליהו קצת פצוע".

אוחיון המשיך: "לא עשינו הכנה את ההכנה הכי טובה שאפשר למשחק הזה, אבל זו טיבה של קבוצה ושחקנים יצטרכו לתת את מה שאחרים לא יוכל. אני מאמין שנחפה על כל חיסרון כזה או אחר".

לסיום, הביט רכז נבחרת ישראל קדימה. "השלב הבא יהיה קשה, אבל יש משחק חשוב מחר שאותו חייבים לעבור כי הוא חשוב לדירוג, אחר כך נסתכל הלאה". כידוע, ניצחון של הצהובים יסדר להם, ככל הנראה, מפגש עם ברצלונה בטופ 16, כאשר גם חימקי מוסקבה ופנאתינייקוס הן יריבות אפשריות.