הלם בחולון: דניאל הורחק מכל המסגרות ל-6 חודשים

בשל נטילת בריטלין, פיב''א הענישה בחומרה את הקפטן, שיכול עדיין לערער. במועדון קיבלו בשוק את העובדה שהשחקן למעשה סיים את העונה. עם זאת, עונשו יכול היה להיות גרוע הרבה יותר

רועי גלדסטון  01.02.13 - 18:04
דניאל. מכה קשה לחולון (צילום: אלן שיבר)
דניאל. מכה קשה לחולון (צילום: אלן שיבר)
תחילת כתבההלם בהפועל חולון: הקפטן, שון דניאל, הורחק היום (שישי) על ידי פיב"א לחצי שנה ממשחקים בכל המסגרות בגין שימוש בריטלין. במכתב מפורט בן עשרה עמודים שנשלח למועדון, מצוינות העובדות אשר הובילו לעונש החמור, כאשר לשחקן ניתנת האפשרות לערער על ההשעיה.

על פי תקנון פיב"א, שחקן ללא היסטוריה של עבירות בגין שימוש בחומרים אסורים יכול לספוג הרחקה לשנתיים. על כן, עונשו של הישראלי היה יכול להיות גרוע הרבה יותר, ופיב"א לא בחרה לממש את המקסימום כי זו העבירה ראשונה שלו על התקנון וגם ציינה כי הוא לא ניסה לטייח את הפרשה ודיבר אמת לכל אורכה.

עם זאת, נכתב כי למרות שדניאל לא שיקר או הסתיר את העובדה שלקח ריטלין, יש לו אחריות בתור שחקן במסגרת בינלאומית. הוא היה צריך לדעת שאסור לו לקחת את התרופה או, לחילופין, היה עליו להצהיר עליה ולבקש את האישור לקחת אותה. העובדה שדניאל היה ישר לא מספקת את פיב"א.

במועדון כאמור קיבלו בשוק מוחלט את ההודעה של הארגון האירופי וכעת נבקדות כל האפשרויות לערעור. בכל מקרה, כרגע דניאל אינו יכול לשחק כדורסל עד להודעה חדשה. המשמעות המיידית היא שהוא גמר את העונה.

כזכור, לאחר המשחק של דן שמיר ושחקניו במסגרת היורוצ'אלנג', בגרמניה מול בון, נבחר דניאל לעבור בדיקת חומרים אסורים. עוד בבדיקה, כידוע, הוא הצהיר כי לקח ריטלין בשל העובדה שהוא סטודנט ומקבל את התרופה באישור לפני מבחנים.

רק לאחר הבדיקה נודע לדניאל שבריטלין יש מרכיבים האסורים לשימוש על פי פיב"א והיום הוא כאמור קיבל את את ההודעה שהותירה בהלם מוחלט את כל הסובבים אותו. אבל אלו לא הצרות היחידות באולם הפחים: אורי זוהר, שחקנה הצעיר של הקבוצה, נפצע בברך וגמר את העונה.