מכבי ת"א צפויה לממש את האופציה שלה על ריקי היקמן

הגארד אמור להישאר עוד שנה, שכרו ישודרג לחצי מיליון דולר בעונה. נמשך המו"מ מול דווין סמית'

רועי גלדסטון  09.06.13 - 11:50
תחילת כתבהבמכבי ת"א יצפו הערב בעניין רב במשחק החמישי והמכריע בסדרה בין מכבי חיפה והפועל אילת, כדי לדעת מול מי יתמודדו במשחק האליפות ברוממה ביום חמישי הקרוב. בתוך כך במועדון גם חושבים על העונה הבאה והשארת חלק משחקני הסגל הקיים.

במכבי נוטים באופן ברור לממש את האופציה בה מחזיקה הקבוצה, ולהאריך את חוזהו של ריקי היקמן בשנה נוספת. הגארד האמריקאי השתכר השנה 375 אלף דולרים נטו, ולפי החוזה, צפוי להרוויח בעונה הבאה חצי מיליון דולר. מכבי צריכה להחזיר לו תשובה בנושא בתוך כמה ימים וכאמור הרצון של ההנהלה, כמו גם של הצוות המקצועי, הוא לראותו ממשיך בהיכל נוקיה.

לאחר שג'רמי פארגו חתם בצסק"א מוסקבה, למרות שיחות קונקרטיות עם מכבי, הצהובים עושים מאמצים שלא יהיו תקלות נוספות בדרך, ומחדשים את המו"מ עם דווין סמית'. במכבי יודעים שהסמול פורוורד שהשתכר השנה 600 אלף דולרים ובמהלך השיחות בין הצדדים הצהובים כבר העלו את הצעתם ל-700 אלף דולרים. סימת' מחוזר ע"י לא מעט קבוצות ובימים הקרובים יניחו בפניו הצעה נוספת על מנת לסגור.

ומה קורה מתחת לסלים? הפורוורד אלכס ת'יוס, שסיים עונה בקאנטו צפוי לקבל הצעה ממכבי ת"א עד סוף החודש. גם מילאנו מעוניינת בשחקן הנבחרת, אך הוא צפוי להצטרף לקבוצה של דייויד בלאט.

כאמור משחק האליפות יתקיים ביום חמישי, וכבר ביום שלמחרת ימריא ליאור אליהו לחופשה פרטית, זאת לפני ההתכנסות של נבחרת ישראל לקראת אליפות אירופה שתתקיים בסלובניה. בזמן שישהה בחופשתו, מכבי תשב עם נציגיו כדי לדעת בהקדם האם הצדדים נפרדים, או ממשיכים לשתף פעולה.

הרכז יוגב אוחיון מעוניין לצאת למחנה קיץ ב-NBA אבל נתקל בקשיים שכן כל קבוצה עימה שוחח דורשת אישור ממכבי ת"א ומלוקומוטיב קובאן בגלל התסבוכת החוזית של השחקן.