$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חלום חייו: איך שיכנע יובל נעימי את בלאט ואנשי מכבי להחתימו?

צירופו של אקס הפועל ירושלים היה המהלך המפתיע של הקיץ בהיכל, אך מאחורי הקלעים היה תהליך לא פשוט. בכל מקרה, נעימי יושאל אם אוחיון יישאר בצהוב. עוד בדו"ח גלדסטון: מה גרם לירושלמים לוותר על סטול ואיך הם גנבו את קיצ'ן?

רועי גלדסטון  10.08.13 - 17:20
חלום חייו היה ללבוש צהוב. נעימי (אלן שיבר)
חלום חייו היה ללבוש צהוב. נעימי (אלן שיבר)

יובל נעימי במכבי ת"א

מכבי תל אביב החתימה את נעימי וכבר מתכננת להשאיל אותו. נשאלת השאלה - מדוע מכבי ת"א בעצם צריכה להשאיל את נעימי? למה אי אפשר להשאירו בסגל, לצידו של יוגב אוחיון, במידה שלא יעבור לקובאן (הבוררות תכריע בקרוב)? ובכן, זהו ההסבר המורכב: במסגרת ההסכם שנחתם במהלך העונה בין ארגון השחקנים ומנהלת הליגה, קבוצה יכולה לבחור האם לשחק עם 5 או 4 זרים בליגה. מכבי ת"א, באופן טבעי תשחק עם 5 שחקנים זרים בליגה. מאחר וחתומים בשורותיה 6 זרים, כל מחזור זר אחד יהיה בצד ולא יתלבש.

במסגרת החוק, כל קבוצה מחויבת לרשום בטופס המשחק ישראלי אחד מתחת לגיל 25, ושני ישראלים מתחת לגיל 22. אם מכבי רושמת בטופס 5 זרים, היא כמובן תרשום 7 ישראלים. יוגב אוחיון, גיא פניני ואלכס תיוס הם 3 ישראלים מעל גיל 25. נותרנו עם 4 מקומות. סילבן לנדסברג הוא בן 23.5 והוא תופס את המקום של הישראלי מתחת לגיל 25. ואילו מקום נוסף בטופס הולך לג'ייק כהן (23). עוד נתון מעניין הוא שרק לנעימי ולג'ייק כהן יש בחוזה סעיף שמאפשר להשאילם כבר בעונתם הראשונה. במכבי מבינים שכהן, כגבוה שיכול לשחק בעמדה 4, הוא שחקן שהם לא רוצים להשאיל וצריכים אותו, בטח לליגה הישראלית בעלת החוק הרוסי, ולכן נעימי הוא למעשה האופציה היחידה להשאלה.

נותרו שני מקומות בלבד ושניהם צריכים ללכת לשחקנים מתחת לגיל 22, כך על פי חוקי הליגה החדשים. לדוגמה, השחקנים הצעירים עשויים להיות איתי שגב וארד הררי. מכאן, שאין מקום לנעימי (28) בסגל של הצהובים העונה, אלא אם כן, אוחיון לא יהיה במכבי ויעבור לקובאן במסגרת הבוררות, ואז נעימי, יתפוס את מקומו.

בעצם, למה נעימי חתם?

סיפור החתמתו של אקס הפועל ירושלים הוא מעניין מאוד, משום שנעימי עצמו היה זה שיזם את המהלך. הוא נועד בנפרד עם דני פדרמן, שי רקנאטי ודייויד בלאט. כשבתחילה היה ברור לכל אחד מהשלושה כי אין על מה לדבר, אבל מתוך נימוס הסכימו להיפגש. בפגישות הללו עם אנשי ההנהלה, נאמר לו כי אין מקום בשבילו. הסגל סגור. אולם, נעימי הרשים מאוד בפגישות האלה משתי סיבות: האחת, הוא טען כי השנה ברוסיה שינתה אותו והפכה אותו לשחקן בוגר וקבוצתי יותר ופחות אנוכי כפי שהיה בעבר בירושלים.

הסיבה השניה הייתה שנעימי לא דיבר כלל על כסף בפגישות האלה, אלא רק ציין והדגיש כי חלום חייו היה להגיע לבמה המרכזית במכבי ת"א. נעימי פשוט רצה להגיע למכבי והדגיש זאת שוב ושוב. "נניח ואנחנו מחתימים אותך, אתה יודע שרוב הסיכויים שלא תוכל לשחק במכבי בעונה הקרובה", נאמר לו. "זה לא משנה לי. העיקר לחתום ולקוות שאשחק. אם לא עכשיו אז בשנה הבאה. לא איכפת לי לשבת על הספסל ולחכות בשקט להזדמנות שלי. אני לא אעשה בעיות ואני מבין את הסיטואציה. השתניתי".

במכבי התרשמו והאמינו לשחקן, ואחרי שקיבלו את אישורו של דייויד בלאט להחתמה, הוחלט לתת לנעימי צ'אנס. עם זאת, לצהובים תהיה אפשרות יציאה מהחוזה בתום כל עונה מתוך שלוש השנים של החוזה, כשלשחקן אין אופציות יציאה מצידו. אם תרצו, עוד אומדן לרצינות של נעימי, ששם את עתידו בידיהם של אנשי מכבי תל אביב.

פניית הפרסה של הפועל ירושלים

המשא ומתן של דרווין קיצ'ן עם הפועל י-ם, עליו פורסם לראשונה באתר ערוץ הספורט, הוא סיומו של תהליך מאוד מעניין שמדגים איך מתבצעים תהליכים מאחורי הקלעים בעולם הכדורסל. כידוע, פול סטול היה על סף חתימה בבירה לשנתיים. התנאים סוכמו, ורגע לפני החלפת טיוטות החוזה, השחקן החליט שהוא מבקש יותר כסף. "אני מבקש 220 אלף דולר, ולא 200 כמו שסיכמנו", אמר סטול. בירושלים סירבו, והשחקן אמר שהוא צריך קצת זמן לחשוב על זה, ושהוא עוד לא חותם.

ברגע הזה, מנכ"ל הפועל ירושלים, גיא הראל, סוכן שחקנים בעברו שמריח הזדמנויות, יצר קשר עם סוכנו של דרווין קיצ'ן. "בוא ננסה להחתים אותו תוך 5 שעות", אמר. במקביל, שוחח הראל עם בראד גרינברג ואמר לו: "אני לא אוהב את העובדה שסטול פתאום מבקש עוד כסף, בוא נלך על קיצ'ן". גרינברג השתכנע ונתן למנכ"ל אור ירוק. הראל אמר לא פעם, כי הוא לא יביא לירושלים, שחקנים שאינם מחויבים, ולא רוצים להיות בקבוצה במאה אחוזים. פניית הפרסה של סטול הדליקה אצלו נורה אדומה.

בו בזמן, דרווין קיצ'ן החזיק חוזה עם הצעה גבוהה מבשיקטאש הטורקית. צריך להבין שהשחקן שעשה חיל במכבי ראשל"צ מאוד אוהב את ישראל וחיפש לחזור לארץ אם תהיה לו הזדמנות. העונה בעיר היין הייתה הטובה בקריירה שלו וממנה הוא קיבל הזדמנות להרשים בליגת הקיץ בלאס וגאס, שם זכה בחוזה בפנאתינייקוס. קיצ'ן אמנם לא בלט בפאו ונדד בהשאלה לצדוויטה זאגרב, אך זכר את ישראל לטובה.

קיצ'ן קיבל שיחה מהסוכן, שידע ללחוץ בדיוק על הכפתורים: "יש חלון הזדמנויות עבורך להגיע להפועל י-ם, לחזור לישראל, אבל צריך להחליט מהר". הסוכן סיפר לו על הפרוייקט החדש, הבעלים החדשים, השחקנים שהוחתמו והרצון לנסות ללכת חזק בליגה הישראלית וביורוקאפ. "בוא נלך על זה", אמר קיצ'ן, ואכן, תוך 5 שעות החוזה נחתם. אגב, שכרו העונתי נמוך יותר מזה שסטול היה אמור לקבל. עכשיו רק נותר לראות האם נראה העונה את קיצ'ן של ראשל"צ או של פאו וזאגרב. האם יתן את התפוקה שהתרגלנו אליה בראשל"צ (14.9 נקודות) או את התמורה הזעומה שסיפק אשתקד.