ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אם האיגוד יגיד 'שמש' סיעת עוז תגיד שחשוך"

בדיון מקדמי בעתירה נגד מינוי חלוץ ליו"ר, ביהמ"ש רמז כי עדיף לסיעת עוז לוותר

רועי גלדסטון  15.09.13 - 10:41
נציגי סיעת עוז ונציגי איגוד הכדורסל הגיעו הבוקר (ראשון) לדיון מקדמי בעתירה של סיעת עוז, הטוענת כי מינויו של דן חלוץ ליו"ר איגוד הכדורסל נעשה בהליך לא תקין. נשיאת ביהמ"ש, השופטת הילה גרסטל הסבירה כי ביהמ"ש לא אמור להתערב במקרה, והציעה נוסח לפיו חלוץ יישאר בתפקידו מבלי שסיעת עוז תוותר על טענותיה, אבל שני הצדדים ביקשו להוסיף תסופות לנוסח, מה שהפיל את הצעתה. בשורה התחתונה, סיעת עוז תתכנס ותצביע אם ברצונה לקבל את הנוסח של השופטת ואם להמשיך בהליכי העיתרה, או לוותר. בינתיים, כמובן שחלוץ כבר נכנס לתפקידו והחל בעבודתו.

מטעם סיעת עוז נכחו בדיון צביקה שרף, שאול אייזנברג, צביקה ליבר, אורנה אוסטפלד, רחל אסטרוביץ׳ וגבי גולן, אותם ייצג עו"ד אמיר רוזנברג. מטעם איגוד הכדורסל ודן חלוץ טענו עו"ד שוקי קרמר, רונן ויינברג, וטל אור וכן עו"ד אייל יפה, המייצג 3 חברים שהתפטרו מרשימת 5 המרכזים. השופטת הציעה לצדדים את הנוסח הבא: "מבלי שהמבקשים (סיעת עוז) מוותרים על טענה מטענותיהם על דרך מינוי יו"ר האיגוד, אשר על פי דעתם נפלו בה פגמים, ולנוכח חלוף הזמן, פעולות שנעשו ואישיותו של היו"ר המוצע, ומבלי שהמשיבים מודים באיזו מטענות המבקשים, לרבות טענות העדר פגמים בהליך, יוותר מינויו של דני חלוץ כיו"ר איגוד הכדורסל על כנו".

בסיעת עוז הסכימו לקבל את הנוסח הנ"ל, אך רק אם ביהמ"ש יציין כי היו פגמים בהליך המינוי. באיגוד ענו כי אם יוסיפו זאת לנוסח, הם יבקשו להוסיף ניסוחים משלהם. בסופו של דבר הוחלט כי סיעת עוז תכנס במהלך חג הסוכות את כל חברי הסיעה, 27 במספר, ושם תתקבל ההחלטה אם לקבל את הנוסח. ב-30 בספטמבר יתקיים דיון נוסף ובו תובא החלטתם ואז גם יתברר האם ממשיכים בהליכים.

עו"ד רונן ויינברג אמר מטעם האיגוד: "ביהמ"ש אמר דברים ברורים חד משמעיים - שסיעת עוז גורמת נזק לאיגוד בעניין זה, שהמינוי היה ראוי ויש להשאירו על כנו ושאם היה צורך, בית המשפט היה מתערב. סיעת עוז  לא פונה לביהמ"ש אלא לתקשורת. עורכי דינה אמרו שהם לא יכולים שזה ייראה כאילו וויתרו. ביהמ"ש נתן להם היום סולם מצוין לרדת מהעץ, אבל הם ממשיכים להתנגד. הם מתנגדים לכל דבר, גם אם אגיד שיש שמש, הם יגידו שיש חושך".

צביקה ליבר, מטעם סיעת עוז, הגיב: "לקחנו זמן לחשוב. אנחנו מעודדים מאוד מכך שהעתירה שלנו לא נדחתה על הסף, והשופטת אמרה שזה נושא שיש לדון בו. קשה לנו מאוד מאוד עם המינוי הזה, יש לנו קייס והשופטת גם אמרה את זה".