בלאט: "היינו חייבים את המשחק הזה"

טונות של לחץ ירדו מהכתפיים של מאמן מכבי תל אביב, שעצר את המפולת עם 79:83 על אילת. על התקרית עם בלו: "שחקן שלא מקשיב למאמן, יישב בצד". פניני: "חייכתי על המגרש אחרי הרבה זמן. עדיין לא יצאנו מהמשבר"

רועי גלדסטון  25.11.13 - 22:46
תחילת כתבה

לאורך כל השבוע, רק כותרת אחת ליוותה כל ידיעה או שמועה שנסובה בסיב מכבי תל אביב: מה יהיה עם דייויד בלאט? הערב (שני), אולי באחד המשחקים הכי לחוצים בקריירה שלו, המאמן פגש את הפועל אילת בידיעה שהפסד ככל הנראה יביא לסיום דרכו בתפקיד. אז בסיומה של דרמה גדולה, שחקניו של בלאט הצליחו לנצח 79:83, אחרי שכמעט איבדה יתרון של 6 נקודות ב-30 השניות האחרונות.

אם העונה הזו תסתיים עם חיוך עבור מכבי, אז בלאט בוודאי יחזור לערב הזה כקו פרשת המים. המאמן בחר לוותר על השחקנים שלא סיפקו את הסחורה והלך לקצה הספסל שלו: הישראלים. והם היו אלו שסידרו לו את הניצחון. גיא פניני סיפק את משחקו הטוב העונה עם 22 נקודות ויוגב אוחיון תרם 13 משלו. בדיעבד, אם כן, ייתכן מאוד שהשניים הצילו את עורו של בלאט.

עם הירידה לחדר ההלבשה הצהובים שמחו בניצחון, אך סופו התקשה להירגע מהחלטות השופטים, וביקר אותן בחריפות. למעשה, במהלך המשחק אירעה תקרית בין היווני לבין השופט יערי רייניש, כשסופו אמר לו 'אתה צריך ללמוד לשפוט', ואילו רייניש איים להעניש אך הסתפק באזהרה.

"היינו חייבים את המשחק הזה, אין ספק", סיכם דייויד בלאט, ופירגן גם לאיש שסידר עוד כמה ימים של שקט: "כדי לעשות את מה שגיא פניני עשה הוא צריך לשחק, ואני זה זה שאחראי לכך. כל הכבוד לו".

לאחר מכן, ניתח המאמן את הפן המקצועי: "הרבה מהאיבודים היו בגלל לחץ. הריבאונד זה כבר נושא אחר. אנחנו עובדים על זה לא בהצלחה ואין לנו שחקנים נהדרים בתחום הזה, במיוחד כשסמית' לא משחק. מנגד, קלענו 83 נקודות ו-19 אסיסטים. ריבאונד זה חשוב, אבל אחוזי קליעה ואסיסטים חשובים יותר".

גם התקרית עם דייויד בלו, בה הפורוורד נזרק לספסל לאחר עימות עם בלאט, קיבלה התייחסות. "שחקן צריך להקשיב למאמן בכל מצב - ואם לא, הוא צריך לשבת בצד", אמר. "אני אוהב את בלו, הוא מהגורמים שניצחו לנו את המשחק אבל כשצריך לשים מישהו במקום אז שמים". ומה לגבי טייריס רייס, שכמעט ולא שותף? "מצאתי אמון באחרים", סיכם בלאט.

כמובן שגם גיא פניני דיבר, ופתח עם ניתוח על עצמו. "אני כל הזמן מחייך, על המגרש באמת חייכתי וזה לא קרה הרבה זמן", אמר הקפטן לשעבר, אבל צינן את ההתלהבות ברמה הקבוצתית: "אני שמח שניצחנו במצב של משבר, אני לא יכול להגיד שיצאנו ממנו".

"אני שמח שסוף סוף נכנסתי לעניינים", המשיך פניני. "ברור שרציתי את ההזדמנות. לא עשיתי פרצופים, עבדתי קשה. אם זה היה שנתיים אחורה אולי כן הייתי עושה פרצופים, אבל היום אני מגיע לכל אימון ומנסה לעשות את מה שבשליטתי. אני מקווה שזה ימשיך כי אם לא אז זה לא שווה כלום".

גם לרגע הקשה בקריירה שלו התייחס הפורוורד: "מאוד קל להגיד שתקרית הדרבי שהשפיעה. היתה לי תקופה מאוד קשה ולאט לאט יצאתי ממנה, אבל אי אפשר לייחס את הירידה השנה למה שקרה בשנה שעברה. בכל מקרה, ודאי שאני מקווה לקבל עוד דקות - ובניגוד למה שאומרים עליי אני אמשיך לעבוד קשה".