אוהדי הפועל ביוזמה: האולם החדש ייקרא על שם איינשטיין

בשעות האחרונות האוהדים פתחו כבר קבוצות בפייסבוק לזיכרו של הסמל הכי גדול שלהם, שהלך הלילה לעולמו. גם ההתאחדות לכדורגל יצאה בהודעה: "אריק היה ענק תרבות שאהב את המשחק"

רועי גלדסטון  27.11.13 - 09:24

תגיות: הפועל ת"א

תחילת כתבה

אוהדי הפועל תל אביב פועלים להנצחת שמו של הסמל הכי גדול שלהם - אריק אינשטיין, שהלך הלילה לעולמו בגיל 74. קרוב ל-2,000 אוהדים כבר חתמו על עצומה בפייסבוק המבקשת לקרוא לאולם החדש שנבנה לקבוצה על שמו של הזמר, השחקן והבדרן, שמזוהה כל כך עם המועדון.

בקבוצה שנקראת "אולם הפועל על שם אריק אינשטיין" נכתב בקצרה על אינשטיין ז"ל - "לנצח אדום, הנצחת שמו של הגדול מכולם בדרך שהוא הכי רוצה". האולם החדש כאמור אמור להיבנות באזור ה"דרייב אין" ולבטח בעיריית תל אביב ישקלו ברצינות את הבקשה הזו.

אורי שלף, מנהל הפועל תל אביב, שיחזר את הזיכרון החזק ביותר שלו מאריק איינשטיין. "גור [שלף] צוחק עליי שאין לי זיכרון, אבל אני זוכר שכאשר הייתי בן 7, אבא שלי לקח אותי להופעה שלו ביחד עם בארי לייבוביץ'. הוא יישאר איתי כל החיים", העיד אורי שלף.

על הצטרפותו של איינשטיין ז"ל כחבר האלף של הפועל אוסישקין, אמר שלף: "הגענו אליו הביתה וזה היה מאורע מרגש. ישבנו איתו שעתיים ופשוט דיברנו על ספורט. הוא היה משוגע על ספורט, על כל ענף שרק אפשר לחלום עליו. אתלטיקה, טניס, מכוניות, כדורסל, הכל. היה לו ידע מדהים. אחרי הניצחון בדרבי האחרון אמרו לנו שהוא בטירוף".

על האפשרות שאיינשטיין יונצח באולם החדש שנבנה במתחם הדרייב-אין: "לדעתי, את אריק איינשטיין צריך להנציח ברמה הכי גבוהה. אני לא יודע אם זה באולם כדורסל או בהיכל תרבות, אבל אני בטוח שזה יקרה. אין לנו הרבה אנשים כמוהו בתרבות ובספורט, בטוח ששמו יונצח".

"משפחת הפועל תל אביב אבלה את לכתו של אחד מגדולי אוהדיה והחבר ה-1,000 בעמותת האוהדים", נמסר בהודעה הרשמית של קבוצת הכדורסל הבוקר. ''היום יוקדש כולו לזכרו של אריק, נשמח אם תשתפו רגעים, זכרונות, סיפורים או סתם שירים של אריק שאהבתם. נציגי המועדון יגיעו לכבד את זכרו בהלוויה היום בתל אביב.  יהי זכרו ברוך".

גם בעולם הכדורגל לא נשארו אדישים לאירועים. ''ההתאחדות לכדורגל ואוהדי הכדורגל בישראל כואבים את מותו של אריק איינשטיין, ענק תרבות ואוהב גדול של המשחק", נכתב בהודעה רשמית של ההתאחדות, ''בשיריו שיוחדו למשחק ובדרישתו הבלתי מתפשרת לאהדה ספורטיבית, תרם איינשטיין רבות להפיכת הכדורגל לחלק מהותי בתרבות שלנו. יהי זכרו ברוך".

איינשטיין, ללא ספק אחד האנשים המשפיעים ביותר על התרבות הישראלית מאז הוקמה המדינה, היה חובב ספורט גדול שזוהה בעיקר עם הפועל תל אביב, וגם נחשב למפורסם שבאוהדיה. בעונת 99/00, בה זכו האדומים בדאבל תחת דרור קשטן, שר איינשטיין את שיר האליפות, "אדומה שלי".

אלא שהקשר של אריק איינשטיין לספורט לא היה בהכרח רק דרך האמנות, כי  גם מתוך היותו ספורטאי. בצעירותו, היה אלוף ישראל בקפיצה לגובה (בשנת 1956) עם תוצאה של 1.80 מטרים, וגם שיחק כדורסל בנוער של האדומים מת"א.