טירוף בבירה: כל המנויים כבר נמכרו ואלון בא במיוחד ממיאמי

ההגעה של מכבי ת"א למלחה מתסיסה באופן טבעי והתוספת הפינקטית של אליהו גורמת לעניין רב בירושלים. אלישי כדיר בדרך החוצה, אבל יש שני מועמדים חדשים לקבוצה. כל הפרטים כאן

רועי גלדסטון  02.12.13 - 12:22
תחילת כתבה

דריכות רבה בהפועל ירושלים לקראת המשחק הערב מול מכבי ת"א באולם מלחה. הבעלים אורי אלון הגיע במיוחד ממיאמי כדי לא להפסיד את החוויה, וכולם כבר מצפים בקוצר רוח ל'טיפ אוף'. אתמול בשעות הערב ישבו בבית קפה תל אביבי, לא הרחק מהיכל נוקיה, אלון, שותפו לבעלות על הקבוצה אייל חומסקי והמנכ"ל גיא הראל.

אל תתבלבלו, בירושלים ממשיכים לעבוד ולא נשענים לאחור. בשבת האחרונה נחת בישראל סוכן השחקנים ברד איימס. האמריקאי הגיע לארץ כחלק מסיבוב שהוא עורך מידי שנה, ובו הוא דורש בשלום שחקניו, ונפגש עם סוכנים מקומיים ומנהלים של קבוצות מקומיות איתם הוא עובד באופן שוטף. בין שחקניו בארץ: טייריס רייס, ג'ו אינגלס, ורונלד דופרי.

המועמדים
היום נפגש איימס עם אנשי ירושלים ועם שותפו בישראל, סוכן השחקנים אבי זילברמן. ירושלים מחפשת קומבו גארד, ולאיימס יש כמה אפשרויות. הראשונה: ברייסי רייט. מדובר בשחקן שיכול לשחק בעמדות 2-1, בן 29, 1.91 מ'. משחק כיום בקריליה מהליגה הרוסית, שם משחק גם אקס מכבי ראשל"צ ג'וליאן רייט. ברייסי רייט נבחר ב-2005 בסיבוב השני בדראפט ע"י מינסוטה, שם גם שיחק בין 2005 ו-2007. רייט שיחק בין היתר באריס, אוסטנד, בדאלונה, פריז לבלואה, צדביטה זאגרב, וסראגוסה.

שחקן נוסף שצפוי לעלות בשיחה הוא טריי ג'ונסון מביילה האיטלקית. ג'ונסון, 1.96 מ', גם הוא בן 29 ניגש לדראפט 2007 אך לא נבחר. הוא אמריקאי שמחזיק גם באזרחות קטארית, ושיחק בעבר ב-NBA  בטורונטו, בלייקרס ובניו אורלינס, כמו גם במספר קבוצות ב-D ליג. יש לציין שמדובר כרגע במועמדים בלבד, אבל ירושלים מחפשת להתחזק בשחקן יוצר ומנצלת את ההזדמנות שאיימס בארץ לשיחות עבודה. הסוכן שאחראי על השלוחה האירופית בסוכנות 'פריוריטי ספורטס' יתארח במשחק הערב, כמו גם במשחקה של מכבי ת"א מול קובאן ביום חמישי בהיכל נוקיה.

כדיר בדרך החוצה
בתוך כך, בירושלים ממשיכים לנסות ולשכנע את אלישי כדיר שלטובת הקריירה המקצועית שלו, כדאי שיעבור לקבוצה אחרת, מאחר ודקות המשחק שיקבל העונה לא יהיו משמעותיות עקב הגעתו של ליאור אליהו. עם השחקן נערכו מספר שיחות ונראה כי בקרוב הצדדים יסכמו על פיצוי והתרת חוזהו של כדיר, שבינתיים עדיין נשאר בקבוצה, ומשאיר את הטיפול בנושא לסוכנו. נראה שבסופו של יום כדיר ינחת באילת או בחולון, כפי שכבר פורסם בעבר באתר ערוץ הספורט.

נמכרו כל המנויים לאולם מלחה
הישג מעניין נרשם השבוע דווקא להנהלת הפועל ירושלים, כשנמכר המנוי האחרון לעונת המשחקים הנוכחית. אולם מלחה מכיל 2,242 מקומות ללא יציעי העמידה, ו-2,826 כולל יציעי העמידה. השנה מכרה הקבוצה את המנוי ה-1,700 שלה השבוע, שהיה גם המנוי האחרון שהוצע למכירה. לשם השוואה, בעונה שעברה נמכרו 1,260 מנויים. אמנם ההנהלה הורידה השנה במעט את המחירים, אבל מדובר בגידול של כמה מאות אלפי שקלים בהכנסות. לירושלמים יש עוד הרבה עבודה לקראת העונה הבאה, מאחר ואם כל הכבוד ל-1,700 מנויים, בארינה החדשה שתכלול 11,000 מקומות, הם ייראו כמו טיפה בים.