חלוץ לווירובניק: מספיק קדנציות, זה הזמן לרענן

עימות חריף בין יושב ראש האיגוד לשופטים, שהגיבו: "אתה ניזון רק משמועות"

רועי גלדסטון  21.03.14 - 17:04
חלוץ, מתכנן מהפכה (עודד קרני, איגוד הכדורסל)
חלוץ, מתכנן מהפכה (עודד קרני, איגוד הכדורסל)
תחילת כתבה

כנס מקצועי של איגוד שופטי הכדורסל נערך בשישי בצהריים עם המדריך הראשי טוד וורניק באיצטדיון נתניה. דובר על כך שהחל משלב הפלייאוף בשתי הדקות האחרונות יוכלו השופטים ללכת למוניטור ולהיעזר כמעט בכל אירוע בצילומי הטלוויזיה, אם ירצו בכך. המקרים בהם יוכלו לעשות שימוש בצילומים יהיו כדי לבדוק אם זריקות נעשו בזמן ובמקרים של כדור שיוצא החוצה.

לאחר כינוס בן כשעתיים, הגיע למקום יושב ראש איגוד הכדורסל דני חלוץ, כאשר גם חברי הנהלת איגוד השופטים הגיעו למקום. חלוץ הוציא אותם החוצה, ואמר שמדובר במפגש שלו עם השופטים בלבד ולכן אינו מתיר להם לשהות במקום.

חברי ההנהלה יצאו ובאווירה מתוחה חלוץ פנה אל יו"ר איגוד השופטים ראובן וירובניק, ואמר לו: "זמנך הגיע. עשית מספיק קדנציות, הגיע הזמן להתקדם. תסיים את תפקידך בסיום העונה". עוד אמר חלוץ כי יחליף את כל שדרת ההנהלה באיגוד השופטים, כאשר הכוונה היא למדריך הראשי טוד וורניק, למשבץ הראשי משה ביטון וליושב ראש הוועדה המקצועית שלמה רבינוביץ'.

חלוץ ציין כי יש אפליה בין השופטים ושיבוצים פסולים. וירובניק לא הגיב לדברי יושב ראש האיגוד, ומספר שופטים בכירים הטיחו בפני חלוץ: "אתה לא מכיר את הנתונים, מעולם לא נפגשת עם השופטים. אתה ניזון משמועות. המידע שמצוי בידיך לא נכון".

חלוץ השיב: "אני לא עומד פה לוועדת חקירה. שמעתי את הדברים מכה וכמה גורמים, אבל אני מקבל את בקשתכם. נקבע פגישה, אקשיב לכם ואולי תאירו את עיניי". בעקבות דין ודברים שהתפתח במקום, צפויה פגישה בזמן הקרוב, אך נראה שגמלה בליבו של חלוץ ההחלטה להחליף בקיץ הקרוב את שדרת ההנהלה באיגוד השופטים, כפי שכבר נחשף באתר ערוץ הספורט. השופט הבכיר שאמור לפרוש בתום העונה, ירון זריף, לא השתתף במפגש.