"לא חשבנו שייגמר ככה, הרצליה נלחמת על חייה"

בחולון חגגו בכורה טובה תחת אלעד חסין, שאמר: "זה מי שנצטרך להיות"

רועי גלדסטון  25.03.14 - 12:12
תחילת כתבה

אלעד חסין לא יכול היה לקוות לבכורה טובה מזו ששחקניו הציגו אמש (שני). אחרי ההתפטרות של ליאור ליובין בשבוע שעבר, עוזרו הדריך את הפועל חולון לראשונה העונה, כשחולוניה דרסה 55:80 את בני הרצליה בחוץ. אפשר לומר שהתוצאה משקרת, המשחק בעצם היה גמור אחרי 8 דקות, כשלוח התוצאות הראה 0:21 ובהמשך הרבע הראשון ננעל ביתרון 6:23.

גוני יזרעאלי התייחס לעובדה שחולון גמרה את המשחק כבר ברבע הראשון: "האמת שזה הפתיע גם אותי בהתחשב במצב של הרצליה, שהייתה חייבת ניצחון. זה בדיוק מה שדיברנו כל השבוע, לשכוח מהכל כי הקבוצה בכל זאת עברה משהו. לבוא ולשחק ולתת הכל, זה מה שאלעד ביקש מאיתנו כי לא דיברנו הרבה כדורסל. פשוט לבוא אגרסיביים".

ליאור ליובין זוכה להרבה כבוד בכדורסל הישראלי ובצדק, אבל אפשר לומר שחסין והוא שונים זה מזה. שפת הגוף, האנרגיות על הספסל הן פשוט אחרות. "זה עוד מוקדם ויש לי ניסיון, אני לא אגיד לך שעשינו משהו כך או אחרת, אבל ראית שיש יותר אנרגיות", הודה יזרעאלי. "אם נשתמש בהן, אני מאמין שנהיה בסדר".

הקפטן שלומי הרוש הוסיף: "אלעד שינה כמה תרגילים וכמה חוקים בהגנה שיותר מתאימים לדעתי לאופי של הקבוצה, לאגרסיביות ולמהירות שלנו כקבוצה. אני חושב שזה עשה את העבודה".

על המשחק עצמו אמר הרוש: "באנו באמת רעבים, מדויקים וחדים מההתחלה ואני שמח שעשינו את זה לעצמנו קל מהרבע הראשון. לא חשבנו שזה יהיה ככה כי הם נלחמים על החיים שלהם. עכשיו הם רק הפסד אחד מאשדוד. היינו בטוחים שניתקל בהרבה יותר אגרסיביות. אני שמח שהיינו יותר אגרסיביים מהם והצלחנו לנצח את המשחק".

חסין עצמו אמר: "זה היה שבוע מפתיע, לא קל, אבל 'דאגנו לעסקים' כמו שאומרים בתרגום חופשי. אנחנו לא מוותרים על אף משחק ונקווה מאוד שאופי המשחק שלנו יהיה זהה בהמשך. הגנה, אגרסיביות, זה מי שאנחנו צריכים להיות. אהבתי את הגישה באימונים ואמרתי לשחקנים שאם נציג את אותה גישה ויכולת גם במשחק, ננצח אותו".

על הסיטואציה בעטייה קיבל את הקבוצה אמר: "אני 9 שנים עוזר מאמן וזו פעם ראשונה שאני מחליף מאמן שמפסיק את עבודתו במהלך העונה. זו תחושה מוזרה, אבל אני משתדל לתת מעצמי. חשוב לזכור שהיה פה מאמן שעשה עבודה ויש לו חלק בניצחון הזה, ועכשיו ממשיכים קדימה. המטרה עכשיו היא לנצח את אילת".

בצד השני נותרו בהלם. קצורין דיבר עם השחקנים בחדר ההלבשה ובעצם אף אחד בהרצליה לא מצא הסבר לחולשה הקיצונית במשחק. היו"ר אלדד אקוניס והמנהל זאב ברעם נראו גמורים לאחר המשחק, ואנשים בהרצליה שמעו את קולות השמחה מחדר ההלבשה שממול – משם הדהד המשפט הבא שאמר אחד השחקנים לחברו: "זכור מה אני אומר לך, הרצליה יורדת ליגה. בדוק".

הקפטן דן גרנפלד ניסה להסביר: "זה משחק רע מאוד מבחינתנו. זה פשוט מביך מאוד להפסיד ככה בבית, במיוחד בנקודה כל כך חשובה בשלבי הסיום של העונה, כך שאין יותר מדי מה לומר. אני לא יודע מה קרה. היו לנו זריקות טובות ופנויות ברבע הראשון והכדורים לא נכנסו, ואז קשה מאוד לצאת מהבור".

איך האווירה בקבוצה?

"כמובן שרעה מאוד עכשיו, אבל אנחנו צריכים להבין שאנחנו מקצוענים ויש לנו מטרה להשיג. צריך לעבוד ולהשיג אותה. זה לא הזמן לברוח, אלא להיות ביחד. אם יש מישהו ששמח או מרוצה אחרי משחק כזה, הוא לא צריך לעסוק בכדורסל מקצועני. האמן לי, אין מישהו כזה. המטרה שלנו היא להציל את עצמנו ולהישאר בליגה. אנחנו נלחמים על החיים שלנו עכשיו".