עונשו של סופו הופחת, יוכל לשחק בפתיחת סדרת חצי הגמר

ביה"ד קיבל את ערעורה של מכבי והמתיק את עונש ההרחקה של הסנטר משבעה משחקים לשישה. היווני יעדר משני המפגשים הבאים מול גליל וישוב מול אילת או הפועל ת"א. אם מכבי תיגרר למשחק 5 ברבע הגמר, סופו יוכל לשחק

רועי גלדסטון  09.05.14 - 13:22
תחילת כתבה

כשבועיים אחרי שבית הדין העניש את סופוקליס שחורציאניטיס בהרחקה משבעה משחקים, זאת בעקבות אירועי הדרבי האחרון בהדר יוסף, נערך היום (שישי) דיון הערעור של מכבי תל אביב, אותה ייצגו יושב הראש שמעון מזרחי ועורך הדין טל רוטמן. לאחר הדיונים התקבלה גם ההחלטה: עונשו של סופו הופחת משבעה לשישה משחקי הרחקה, והוא יוכל לחזור לפתיחת סדרת חצי גמר הפלייאוף.

הסנטר היווני כבר ריצה חלק נכבד מהעונש (ארבעה משחקים), מה שאומר שנותרו לו כעת שניים בלבד. סופו ייעדר ממשחקים 3 ו-4 מול הפועל גלבוע/גליל ויחזור לפתיחת הסדרה מול המנצחת במפגשים בין הפועל תל אביב להפועל אילת. אם הסדרה מול גלבוע תתארך למשחק חמישי, היווני יוכל לקחת בו חלק. בנוסף להפחתה בעונש ההרחקה, גם הקנס שהוטל על שחורציאניטיס הומתק, והוא ישלם 50 אלף שקלים במקום 65 אלף.

"אין ספק שהפרובוקציה שספג השחקן היתה חמורה ביותר. לא יכול להיות שפרובוקציה כזו תזכה בפרס של הרחקת השחקן לתקופה ארוכה", אמר עורך הדין טל רוטמן בבית הדין. "הקבוצה (הפועל ת"א) יצאה עם עונש קל ואילו קורבן הפרובוקציה עם עונש חמור. ציבור האוהדים למד מכך כי זו הדרך הנכונה להוציא את היריבה משיווי משקל".

"לגבי הקנס, אנחנו סבורים כי מדובר בקנס לא הולם את הנסיבות וגם היועץ המשפטי כנראה חושב כך ולכן ביקש מבית הדין להפעיל את שיקול דעתו. השחקן לא הורשע בקטטה והבהיר כי לא התכוון לפגוע באוהד אלא רק להפחידו, את הקנס המקסימלי יש לשמור לחבלה בגופו של אדם", הוסיף רוטמן.

מאוחר יותר נערך גם הערעור של הפועל תל אביב, שספגה קנס בסך 20 אלף שקלים בגין התפרעות האוהדים בדרבי. אגב, נציגיה של מכבי תל אביב ביקשו להיות נוכחים בדיון של האדומים, אך נענו בשלילה.

רמי כהן אמר בדיון: "ההפסד הגדול מבחינתי, זו העובדה שאנחנו נתפסים כאלה שנלחמים על הזכות לקלל. זה לא המצב ואני אחיה יותר טוב בלי השירה לשמעון להתאבד, אבל אני מבין את היכולות שלי. נלחמתי נגד קריאות השואה והקריאות לעבר רגב פנאן, ואין לי בעיה להמשיך להילחם בהן. צריך להבין שבשיר הזה יש מעין הבעת מחאה כנגד הקשר בין שמעון מזרחי כיו"ר מכבי והקשר לתפקיד הבכיר באיגוד. רוצים לטפל? אני בעד, אבל החוק לא ברור והנה חולצה שאוהדי מכבי, ארגון הממומן ע"י מכבי, הכינו: 'זה סופו של כל אדום' והנה גם תמונות של איש צוות של מכבי שלובש את החולצה הזו ואף אחד לא מעיר לו, אז זה בסדר? ברגע שהגבולות לא ברורים והחולצה לגיטימית, אבל השיר לא, אז אין לי טיעון מול האוהדים שלנו. אם נקבע גבולות והם יהיו ברורים ואחידים לכולם, יהיה גם לי קל לטפל".