ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הפתעת העונה: פיני גרשון סיכם כעוזרו של גודס במכבי תל אביב

האיש שזכה עם הצהובים בשלוש אליפויות אירופה שב לעוד קדנציה, והפעם בכדי לעבוד יחד עם המאמן הטרי. גרשון יחתום לשנה, ובמועדון טוענים שלא ישמש כמאמן הראשי. הסוכריה של גודס: האופציה לעונה נוספת תהפוך כעת לחוזה מובטח

רועי גלדסטון  11.08.14 - 17:14

חשבתם שמינויו של איל ברקוביץ' למנהל המקצועי בהפועל תל אביב היה המהלך המפתיע ביותר של הקיץ? הנה סיבה לחשוב שנית: פיני גרשון, אולי המאמן הכי גדול בהיסטוריה של מכבי תל אביב, ימונה לעוזרו של גיא גודס. שמעתם נכון, המאמן שזכה עם הצהובים בשלוש אליפויות אירופה, ישמש העונה כעוזרו של גודס, שיפתח את עונתו הראשונה כמאמן ראשי בהיכל נוקיה.

הכל החל לפני כחודש, אז, בשיחות פנימיות בין אנשי הנהלת מכבי תל אביב, עלתה האפשרות שגרשון יחזור למועדון וישמש כעוזרו/יועצו של גודס, עבורו זו תהיה עונה ראשונה כמאמן ראשי באחד המועדונים הלחוצים ביותר באירופה. באותם ימים האופציה הזו ירדה, מאחר שגודס עצמו התנגד באופן מוחלט למהלך.

היום האופציה חזרה לשולחן, וגם התממשה. אנשי הנהלת אלופת אירופה נפגשו עם גרשון, שמצידו ישב לשיחה עם גיא גודס. אותם גורמים בנהלה ניסו "לרכך" את גיא גודס., שבאופן טבעי לא רצה בשלב הראשון את גרשון, שנחשב לאגדה במכבי ת"א, לצידו בצוות המקצועי.

מה ששכנע בסופו של דבר את גודס היא ההבטחה שקיבל מצד אנשי הנהלת מכבי תל אביב, ולפיה בשום שלב של העונה גרשון לא יחליפו בתפקיד המאמן הראשי. בנוסף, שופר חוזהו של גודס - שתחילה חתם לעונה אחת עם אופציה לעונה נוספת, וכעת הוא חתום על חוזה מובטח לשנתיים. הצעד נעשה במטרה להעניק ביטחון לגודס, ולאפשר לו לעבוד ללא חשש שיוחלף בשלב כלשהו העונה. במכבי השאירו את ההחלטה בידיים של גודס בלבד, וכאמור המאמן החליט להיענות להצעת ההנהלה ומינויו של גרשון יצא לדרך.

גודס, כידוע, היה מעוניין כבר תקופה ארוכה לצרף לצוות המקצועי את ננו גינזבורג, אך דבר זה לא יצא אל הפועל, עובדה אשר הביאה להנחה שמאחורי הקלעים ישנן חילוקי דעות בנושא. מוקדם יותר נמסרה ההודעה הבאה ממכבי: "מכבי מאשרת כי בין גיא גודס לבין פיני גרשון מתנהלות שיחות לגבי אפשרות מינויו של פיני כעוזרו של גיא לעונה הקרובה. במידה ושיחות אלה יבשילו להסכם, בהתאם להחלטתו של גיא, נעדכן בהמשך".

גרשון, כמובן, מביא איתו לכל מקום קורות חיים מהמפוארים באירופה. המאמן בן ה-62 זכה שלוש פעמים באליפות אירופה, כולן עם מכבי תל אביב (פעמיים ביורוליג ועוד פעם אחת בעונת הסופרוליג), ובנוסף עמד על הקווים של אולימפיאקוס. אך אחד ההישגים הגדולים שלו כמאמן היה דווקא בהפועל גליל עליון, כשב-1993 הוביל את הקבוצה לאליפות היסטורית אחרי ניצחון על מכבי בחצי הגמר, במה שנודע כ"עונת הדובדבנים".