"הצורה בה סופו הגיע סיכנה את עתידו. מאוכזב ממנו כאדם"

בראיון מיוחד לפתיחת העונה, דייויד פדרמן מתייחס לצרות עם סופו ("אני מתפלל עבורו"), הסולחה עם פארגו ("הוא אוהב אותנו"), תקציב מכבי ("לא רוצים להפסיד כסף") וכמובן - היחסים בין גודס לגרשון: "פיני תומך ולא קופץ". צפו בראיון

רועי גלדסטון  15.09.14 - 13:05
תחילת כתבה

דייויד פדרמן ידוע כמי שתמיד מביע דעה על כל נושא במכבי תל אביב, וכך גם הפעם. לרגל פתיחת העונה של אלופת אירופה, לפני המשחק הערב (שני) ברבע גמר גביע ווינר מול גלבוע/גליל, העניק אחד מבעלי המועדון ראיון לאתר ערוץ הספורט. פדרמן התייחס לפרשת סופו, הסולחה עם פארגו, תקציב הקבוצה והתחושות לקראת העונה החדשה.

"היה לנו קיץ מעניין", אמר דייויד פדרמן בפתח דבריו, "מה שעשינו בעונה שעברה היה בגדר לא ייאמן ובלתי אפשרי. אני לא יודע אם זה יכול לחזור. יש לנו קבוצה אתלטית ומהירה מאוד. השילוב ייקח זמן כי יש כאן שחקנים שלא מתאמנים - אתה יודע בדיוק מי. זה ייקח זמן, אך זו תהיה קבוצה נהדרת. בסך הכל, זה נראה מעניין מאוד".

אתה מאוכזב מסופו?
"אני מאוכזב מסופו בעיקר כאדם וכאיש משפחה, כי הבריאות חשובה הרבה יותר מהכדורסל. הצורה בה הגיע לארץ לא בריאה לו ולא למשפחתו. זה בהחלט העמיד את המשך הקריירה שלו בסכנה. אשתו לקחה את זה בצורה מאוד קשה וגם הוא. אנחנו מתקדמים לאט, אבל בטוח. הניתוח היה בסדר ועכשיו הוא צריך להוריד הרבה משקל, זו העבודה הקשה. סופו אדם מדהים ואני מתפלל בשבילו כי אדם בן 28 צריך להיות בריא. מקווה שנראה אותו בקרוב על המגרש. דיברתי איתו לפני הניתוח והוא היה רגוע. אנחנו כבר שבוע אחרי והמצב מתחיל להשתפר".

בקיץ 2011 ג'רמי פארגו היה תחת חוזה במכבי ת"א, ואז באוגוסט פנה הגארד לפיב"א כדי לקבל שחרור מנוקיה. אחרי שהוביל את מכבי לגמר הפיינל פור במכבי ראו בו אוחז בהגה לשנים רבות והפגיעה היתה קשה, הפרידה היתה מלוכלכת. ב-28.9.11, לפני כמעט 3 שנים, התבטא פדרמן בפני אתר ערוץ הספורט בנושא הבוררות מול ג'רמי פארגו וציין: "ג'רמי פארגו לא יחזור למכבי ת"א, ואנחנו גם לא מבקשים שהוא יחזור. הבוררות שלנו איתו היא כספית ובעיקרון הודענו שלא נחזיר אותו גם אם הבורר חושב שאנחנו צודקים". פדרמן התייחס אז לאותה שנה ספציפית, ולראיה אכן פארגו חזר השנה.

דייויד, אחרי מה שקרה עם פארגו ב-2011 אתה צוטטת כשאתה אומר: "ג'רמי פארגו לא יהיה יותר במכבי ת"א". מה השתנה?
"זה ביזנס בסופו של דבר. אין דברים כאלה "לעולם לא" בכדורסל. הייתה מחלוקת ויצא מה שיצא אצל הבורר. שמנו את זה מאחורינו. ג'רמי אוהב את מכבי ת"א וצריך להדגיש שהוא לקח ביוזמתו טיסה לליגת הקיץ בווגאס כדי לראות את גיא גודס ואמר לו: "אני רוצה להיות רק במכבי ולא במקום אחר". אז למה שננטור לו טינה? אנחנו לא חיים על נקמות. ג'רמי יכול לעזור לנו וזה מה שיהיה".

מה ראית עד עכשיו ממכבי ת"א?
"ראיתי 2-3 אימונים, וזו המכבי הכי מהירה שאני זוכר. מבחינה אתלטית זה פשוט מדהים לראות זאת באימונים. לא הייתי במחנה האימון בגרמניה ולא יודע אם התוצאות משקפות משהו, אבל זו באמת קבוצה אתלטית ומהירה באופן שאני לא ראיתי הרבה שנים".

מה אתה חושב בינתיים על הקומבינציה שזכתה לשם ג.ג. גודס – גרשון?
"גיא בטוח בעצמו, יותר מכל מי שחשב אחרת הוא העז לפקפק בכך. גיא יודע כל כך טוב מה הוא רוצה לעשות והכל בדרך שלו. פיני נותן לו את הכבוד, הוא צעד אחד מאחוריו, עוזר ונותן בשבילו את כל התמיכה. הוא לא קופץ ולא כלום. אפילו במסיבת העיתונאים הוא ישב לידי כדי שלא יקפוץ".

בכל שנה אתם טוענים שאם המצב יתאים, אז הצעירים ישותפו. מה יהיה השנה?
"בוא נגיד ככה. אין "אם יסתדר או לא יסתדר". זה כל כך פשוט. הצעירים של מכבי ישחקו העונה", הבהיר פדרמן.

מה התקציב של מכבי העונה? הצלחתם להקטין את ההפסד?
"התקציב במשך כל השנים הוא אותו דבר, עם שינוי של מיליון לפה או לשם (בין 20 ל-22 מיליון דולר, ר.ג). מה שהיה לפני שנה או שנתיים יהיה גם העונה. כל הבעלים מביאים ביחד בין מיליון לשניים מהבית בעונה, ואנחנו רוצים להפסיק להפסיד. אנחנו עושים מאמצים להעמיד קבוצה ראויה לאוהדים שלנו. למשל ההחלטה על אלכס מאריץ' היתה תוך דקות. וגם הוא כמו פארגו פנה אלינו ביוזמתו באמצעות הסוכן. אמר שהוא רוצה לבוא, עלה על מטוס והגיע. מקווה שנצליח עם הצוות הזה. אנחנו נחושים, מקווים שלא נטעה ונעמיד קבוצה ראויה".