אליהו: אם נפתח ככה מול מכבי, יהיה הרבה יותר קשה לחזור

פורוורד הפועל ירושלים לקראת גמר גביע ווינר מול האקסית: "שתי קבוצות טובות הגנתית". בר טימור: "התרגשתי לשחק מול הפועל ת"א"

רועי גלדסטון  17.09.14 - 09:28
תחילת כתבה

כמו מכבי תל אביב, גם הפועל ירושלים נכנסה לעידן חדש והציפיות הולכות ומתעצמות ככל שעוברים הימים. קבוצה חדשה, תקציב גדול והחל מהשבוע גם ארנה חדשה ומרהיבה. האולם הביתי שבבירה דחף אתמול (שלישי) את הפועל ירושלים ל-70:89 מרשים על הפועל תל אביב בדרך לגמר גביע ווינר. בקרב על התואר: מפגש מסקרן וראשון העונה מול האלופה מתל אביב.

 • צפו: מכבי בגמר עם 90:106 על נס ציונה. 36 ללנדסברג
 • יש קלאסיקו. צפו: ירושלים בגמר, 70:89 על הפועל ת"א
 • האם זו העונה של הפועל ירושלים, בבירה מקווים להאמין שהפעם זה הדבר האמיתי ומחר הם יקבלו הזדמנות ראשונה למפגן כוח מול אלופת אירופה. אמש מול הפועל תל אביב זה הלך צמוד עד אמצע הרבע השני, אז ירושלים רצה ל-0:12 וברחה משם עד לסיום. עכשיו דני פרנקו צריך לשבור את הראש: איך עוצרים גם את מכבי?

  "מלבד הרבע הראשון היינו מאוד אגרסיביים", ניתח פורוורד ירושלים ליאור אליהו, אקס מכבי תל אביב, "חשוב שלא נתחיל ככה את הרבע הראשון, כי אם נעשה את זה נגד מכבי אני מעריך שלא יהיה קל לחזור כמו שחזרנו אתמול".

  על המפגש מול הצהובים אמר אליהו: "מדובר בשתי קבוצות טובות הגנתית. אמנם הם ספגו אתמול 90 נקודות ואנחנו רק 70, אבל הסיפור מחר יהיה שונה לגמרי.  אני בטוח שיבואו הרבה אוהדים שלנו. אנחנו בונים את האולם הזה כדי שיהיה הבית שלנו.יש הרבה כבוד גם להפועל ת"א, זו קבוצה טובה ואני בטוח שהיא תיראה טוב יותר בהמשך העונה. עודד קטש מאמן טוב שיכין בהמשך טוב את הקבוצה שלו".

  בר טימור, שניצח אתמול את קבוצתו לשעבר, ממנה עבר לאלבה ברלין לפני שחזר הקיץ לישראל: "אני שמח שהסתדר לי ושהיה משחק טוב. היתה לי תקופה לא קלה, עם כל הפציעה וכל מה שקרה בשנה שעברה. הכי חשוב זה שחזרתי לחייך, לשמוח ליהנות ולעשות את מה שאני הכי טוב בו ולהנות ממנו. זה הצליח, חזרתי והצלחנו להשיג עוד ניצחון. עכשיו הפנים למכבי. מאוד התרגשתי לשחק מול הפועל", הוסיף טימור, "אתה רואה את כל הפרצופים שאתה מכיר ואת כל האנשים האלה, אני בטוח שבמשחק נגדם בחוץ זה יהיה פי 1,000". 

  הכרטיסים לגמר נחטפים

  התעניינות שיא בירושלים לקראת גמר גביע ווינר סל, שייערך לראשונה בארנה. קצת המכירות למשחק הפתיע גם את אנשי המנהלת, ובהתייעצות עם גורמי המשטרה ומנהלי האולם הוחלט לפתוח לראשונה את כל היציעים בהיכל. ההערכה כי האולם החדש יהיה מלא עד אפס מקום, ושיא הצופים לגמר גביע ווינר סל יישבר (השיא הקודם 4,200 צופים ברוממה בגמר גביע ווינר סל 2012). 292 סדרנים ו-60 שוטרים הוקצו לאירוע.

  המכירה עדיין פתוחה במשרדי הכרטיסים. אוהדי מכבי תל-אביב ישבו בשערים 9-10-11 ואוהדי ירושלים בכל שער השערים.  בנוסף, מנהלת הליגה הזמינה למשחק מאות ילדים ממועצה איזורית אשכול, מועצה איזורית חוף אשקלון ומועצה איזורית מטה בנימין וילדי חוגי "כדורסל באהבה" מכל רחבי הארץ.