"לעשן סמים לא היה ביג דיל בליגה, גם אצל הישראלים"

אחרי ששוחרר מחיפה בשל שימוש בסמים, דמונטז סטיט מציב מראה בפני ראשי הכדורסל בארץ: "בלי בדיקות, שחקנים מרגישים בנוח לעשות את זה". המנהלת: "הליגה לא נגועה"

דניאל זילברשטיין
דניאל זילברשטיין  04.05.15 - 18:00
תחילת כתבה

חמישה חודשים אחרי ששוחרר בבושת פנים ממכבי חיפה, לאחר שנעצר בגין שימוש בחומרים אסורים, דמונטז סטיט מדבר לראשונה. בראיון בלעדי לערוץ הספורט מביע הגארד חרטה מלאה על מעשיו, אך גם שולח מסר לראשי הליגה ולמנהלת לגבי בדיקות הסמים בענף.

"אני מתנצל בפני אוהדי מכבי חיפה והליגה שהיו נהדרים אלינו תמיד", פתח סטיט את דבריו, "נהגנו בטיפשות ושילמנו על כך מחיר. ג'ף אלן (ששוחרר יחד איתו באותה פרשה)  ואני מדברים על כך לעיתים קרובות ושנינו מרגישים רע מאוד עם מה שקרה".

עם זאת, סטיט טוען כי בליגה הישראלית יש לא מעט שחקנים, מקומיים וזרים, שמעשנים מריחואנה ובשל מיעוט הבדיקות שנערכות על ידי המינהלת, שחקנים מרשים לעצמם לנהוג כך: "מבחינת שחקנים בליגה, לא רק אמריקאים, גם ישראלים ששיחקתי איתם בעבר, זה לא סיפור כזה גדול עד שהפרשה התפוצצה".

"זה קורה בליגות שאין בהן כל כך בדיקות", סיפר סטיט, "שחקנים מרגישים שיש להם את החופש לעשות את זה. אני לא אומר שכל השחקנים מעשנים, אבל בלי בדיקות סמים חלק מהם מרגישים יותר בנוח לעשות את זה".

למרות שהיו עוד שחקנים בבית כאשר השניים נתפסו, סטיט ואלן לקחו על עצמם את האחריות: "היו עוד אנשים בבית, אבל שמותיהם לא הוזכרו כי ואני וג'ף לקחנו את זה על עצמנו. קודם כל כי זה היה הבית של ג'ף ושנית, הרגשתי אחראי כי הייתי שם ובחיים לא הייתי מכן שהכל ייפול עליו, כי הוא כמו אח בשבילי".

מאז הפרשה סטיט הספיק לשחק בליגה המקסיקנית ומשם עבר לפרישטינה מקוסובו, עימה זכה בליגה הבלקנית בשבוע שעבר.

תגובת המנהלת
מנהלת הליגה ערכה באמצעות הוועדה למניעת סימום בספורט בדיקות חומרים אסורים בקרב שחקני הליגה. המנהלת התבשרה לפני ימים אחדים כי כל הבדיקות שנערכו במשחקי הליגה הגיעו שליליות וללא סימנים של חומרים אסורים. סה"כ נבדקו עד כה 20 שחקנים במסגרת גביע המדינה ומשחקי הליגה. כ-14% משחקני הליגה. המנהלת שמחה כי הוכח שליגת העל בכדורסל אינה נגועה בסמים ובחומרים אסורים.