ביה"ד החליט: הפועל ירושלים תשחק בליגה

האדומים יירשמו למרות הבחירה ביורוקאפ. גיא הראל: "מחכים לליגה"

רועי גלדסטון  14.08.16 - 18:00
תחילת כתבה

הפועל ירושלים תשחק בליגת העל גם בעונה הקרובה. כחודש וחצי לאחר שאיגוד הכדורסל הודיע לאדומים מהבירה שהם מורחקים מהליגה, נציגי המועדון הגיעו היום (ראשון) לבית הדין העליון של האיגוד, הציגו את טיעוניהם וההחלטה שונתה. ההחלטה התקבלה מראש מכיוון שירושלים בחרה לשחק ביורוקאפ במקום בליגת האלופות של פיב"א.

כזכור, איגוד הכדורסל כפוף לתקנון פיב"א, שלא מכיר במפעל היורוקאפ. פיב"א דרשה מכל האיגודים להטיל סנקציות כנגד קבוצות שנרשמו ליורוקאפ ולאחרונה מועדונים כמו א.א.ק אתונה, ז'לינה גורה ופרטיזן בלגרד עברו לליגת האלופות של פיב"א כתוצאה מהלחץ שהופעל עליהן. קודם לכן, גם הקבוצות האיטלקיות עזבו וכרגע שלושת הליגות הבכירות ביורוקאפ הן הספרדית, הרוסית והגרמנית.

היועצת המשפטית של האיגוד, עו"ד רונית אמיר יניב, אמרה בדיון: "אנחנו רוצים את ירושלים בליגה. זה לא שאנחנו לא רוצים. כופים עלינו את זה וידינו כבולות. אין לנו שיקול דעת בעניין. פיב"א הורתה לנו לפעול, כמו שהורתה לאיגודים אחרים ואנחנו פועלים בהתאם. אין כאן סתירה לחוק הישראלים או בעיית הגבלים".

היועץ המשפטי של המנהלת, חגי אשלגי, הוסיף: "אני חושב שאפילו פיב"א עצמה לא יודעת אם מדובר בצעד חוקי". הדיינים אמרו: "אנחנו מבינים שאף אחד כאן לא מעוניין בצעד הזה". כאמור, לאחר מכן הוציאו הדיינים את הצדדים החוצה וקיבלו את ההחלטה.

מנכ"ל הפועל ירושלים, גיא הראל, שנכח בדיון, אמר לאחריו: "נשחק גם בעונה הקרובה בליגת העל ואנחנו מחכים לתחילת הליגה. גם הדיינים הבינו שאין היגיון בהפעלת סנקציה כזו וצריך לאפשר לקבוצות להחליט באיזו ליגה לשחק. אנחנו נשחק ביורוקאפ. האם שקלנו לוותר על זה בעקבות הלחצים? יש קבוצות מספיק טובות ביורוקאפ. ידענו שחלק יהיו כאן וחלק שם, אנחנו בטוחים במפעל שאנחנו נמצאים בו, הקבוצות הבכירות ביבשת שלא משחקות ביורוליג נמצאות ביורוקאפ וכך גם אנחנו".

גיא הראל התייחס גם לפרישה של יניב גרין: "אתה מזכיר אותו ויש לי צמרמורות. אני מלא הערכה למה שיניב גרין עשה בכדורסל. אני גאה שבחלק מהקריירה שלו הוא היה בהפועל ירושלים ושהיה לו חלק בעונת האליפות וגם בעונה שלפני. אני לא יודע אם יהיה עוד יניב גרין".

את הפועל ירושלים ייצגו בדיון הראל ועורכי הדין צבי אגמון, אורי שורק ואורי פורת ממשרד אגמון ושות'. גביע ווינר צפוי להיפתח בסיומו של חודש ספטמבר, והליגה כשבוע לאחר מכן.