הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ג'ף אדריאן: "מכבי ת"א לא הציעה לי שום דבר"

הרצליה פתחה את עונת 2016/17. גורקה: יש לנו 9 שחקנים וזה מספיק

רועי גלדסטון  04.09.16 - 20:25

תגיות: בני הרצליה

תחילת כתבה

בני הרצליה הוציאה לדרך רשמית את העונה עם אימון הפתיחה הרשמי הערב (ראשון), ממנו נעדר אבירם זליקוביץ' - הקפטן נפצע בברכו באימוני הנבחרת, היא התנפחה וכרגע הוא לא מתאמן. בהרצליה מקווים שתוך שבועיים-שלושה הוא יוכל לחזור לעניינים. הבשורה הגדולה של המועדון מהשרון העונה היא החזרה לאירופה לאחר 7 שנים, כששיחקו בשלב הבתים ביורוקאפ בעונת 2007/08.

מי שריכז את מרבית תשומת הלב הוא ג'ף אדריאן, הביג-מן המרשים שהיה מועמד למכבי ת"א בשנה וחצי האחרונות. המאמן מיקי גורקה התייחס להחתמה הנוצצת: "הייתה אופציה להביא שחקן ברמה של ג'ף אדריאן ועם הרזומה שלו, וזה לא קורה כל יום. ברגע שראינו שאפשר לעשות את זה, עשינו את זה. זה סיכון מחושב, סיכון טוב, ועל סמך 3 אימונים אני חושב שזו החלטה טובה. הוא מלא מוטיבציה ואני מקווה שהוא לוקח אותנו בתור המקפצה שלו חזרה ל-NBA".

בשנה וחצי האחרונות אדריאן לא שיחק, והשמועות מדברות על התקרבות לדת ופסק זמן רוחני. את מאמן הרצליה זה פחות מעסיק: "לא נכנסתי לזה. יותר עניין אותי לדעת מה הכושר שלו עכשיו, מה הלך הרוח שלו. אם הוא רוצה לחזור לשחק ועד כמה הוא רעב. הוא נראה לי רעב מאוד".

עם הסגל הזה, שהוא לא עבה, איך תסתדרו בשתי מסגרות?
"אנחנו עם 9 שחקנים שבעיניי זה מספיק. באירופה אין חוק רוסי אז גם נוכל לשמור על אחד מהישראלים שלנו אם נצטרך. אני ברמה האישית מאוד שמח שאנחנו באירופה, זה חובה לכל קבוצה אם אפשר, ואני בטוח שזה יעזור לנו".

אדריאן עצמו התייחס לעובדה שהוא חוזר לשחק אחרי שנה וחצי: "האמת שזה פסק זמן ראשון מאז כיתה ה' שאני לוקח מכדורסל. לפעמים צריך את זה, לסדר את הראש ולהבין שיש דברים גדולים יותר בחיים מכדורסל, אבל אני פה עכשיו ושמח להיות פה. אני נותן 100% על המגרש ואני מקווה שככה גם החברים שלי".

השם שלך נקשר בשנתיים האחרונות למכבי ת"א - מה גרם לך לבוא להרצליה?
"זו הייתה הזדמנות אמיתית לשחק כדורסל במועדון רציני. מכבי ת"א לא הציעה לי שום דבר השנה. כל דבר קורה מסיבה כלשהי. אני לא אתאכזב אם קבוצה הזו או הקבוצה ההיא לא התקשרה".