אדלשטיין: התמיכה גרמה לי להבין שאני צודק בדרך שלי

לאחר שבוע סוער בו פוטר ממכבי ת"א, האקס מדבר לראשונה: "זה לא קל. מאוד רציתי לאמן ביורוליג ולהצליח". בהמשך הבהיר שהוא עם הפנים קדימה: "השבוע רק חיזק אותי"

לירון בכר
לירון בכר  28.10.16 - 14:36
תחילת כתבה

זה היה שבוע לא קל עבור ארז אדלשטיין. מי שחלם לאמן ביורוליג וחשב שהנה זו ההזדמנות שלו לזכות בתואר, ראה את עצמו מסיים את הקדנציה במכבי ת"א מהר מהצפוי באחד מהמהלכים הדרמטיים במועדון הצהוב. 

הערב ב-20:00 ב-5SPORT מכבי ת"א מול ז'לגיריס קובנה (פתוח לכלל המנויים)

עוזר המאמן, רמי הדר, מילא את מקומו והודה שאדלשטיין לא העניק לו את ברכת הדרך, ואקס הצהובים החליט מצידו לשתוק. גם כשסוני ווימס ביקר בפומבי, מאמן הצהובים לשעבר בחר שלא להגיב, והיה אפשר רק לדמיין את מה שעבר בראשו, אבל היום (שיש הוא החליט לדבר לראשונה ולדבר על השבוע שעבר עליו.

"אני מרגיש טוב. בוא נגיד שעבר עליי שבוע שרק חיזק אותי כאדם", סיפר אדלשטיין שהגיע למשחק הדיוויס של ישראל מול שבדיה, "גילויי התמיכה והפירגון עשו לי טוב וגרמו לי להבין צודק בדרך שלי. זה לא נעים ולא קל. מאוד רציתי להצליח ולאמן ביורוליג, אבל פרק הזמן הזה נגמר". 

בלילה שבין שבת לראשון השבוע, מכבי ת"א הודיעה שארז אדלשטיין פוטר מתפקידו כמאמן הקבוצה. "בתום פגישה לילית בין הבעלים וההנהלה של מועדון הכדורסל מכבי תל אביב וארז אדלשטיין, הוחלט לסיים את ההתקשרות עם המאמן, לאור אי התאמה בין הצדדים", כתבו הצהובים בהודעה שהותירה הלם בעולם הכדורסל הישראלי.

4 חודשים וחצי וחמישה משחקים רשמיים בלבד מאז שמונה לתפקיד, הפכו את מאמן הצהובים לשעבר למפוטר המהיר ביותר בהיסטוריית המועדון. בקדנציה הקצרה שלו אדלשטיין הספיק לעמוד על שלושה ניצחונות ליגה ושני הפסדי יורוליג.

ובצל כל אלה, יומיים בלבד אחרי הניצחון 92:98 על גלאטסראיי בבכורה של רמי הדר, מכבי ת"א תתארח הערב (שישי) ב-20:00 בקובנה ותפגוש את ז'לגיריס במחזור הרביעי של היורוליג. זה יהיה המשחק ה-23 בין המועדונים ועד היום הצהובים מובילים 6:16 במאזן המפגשים מול הליטאים.