"בשיטה הזו, אי אפשר לקחת הפסד ברצינות"

בעלי י-ם, אלון, ל"בוקר ספורט": "ייתכן שנעשה שינויים בסגל הישראלי"

רועי גלדסטון  29.12.16 - 11:54
תחילת כתבה

הפועל ירושלים ממשיכה לקרטע בליגה עם הפסד שישי ב-12 משחקים, 94:73 לבני הרצליה שהותיר אותה במרחק רב ממכבי ת"א. מול עיניו הבוחנות של אורי אלון, שישב צמוד לספסל של המאמן סימונה פיאניג'אני, השחקנים נראו רכים, במיוחד בצבע, ובסיום נשמעו טענות כלפי שחקני הפנים, ובפרט לליאור אליהו. בסקואטינג לקראת המשחק שמו דגש על כך שהיריבה מורידה 15 ריבאונדים בהתקפה, אך זה לא ממש עבד: הרצליה קטפה 50 ריבאונדים, 16 מהם בהתקפה. לשם ההשוואה, ירושלים לקחה 29 בסה"כ, 7 בהתקפה בלבד.

אם זה לא מספיק, במקרה של שוויון נקודות, הרצליה יכולה לסיים מעל ירושלים בגלל שניצחה בנקודה אחת יותר ממה שהפסידה בארנה. גורמים בצוות המקצועי מציינים שניתנה הוראה בפסק הזמן האחרון לעשות עבירה ולא לתת להרצליה לעבור את טווח 20 ההפרש. חלק מהשחקנים מציינים שהם לא שמעו הוראה כזאת.

טארוויס פטרסון מנסה להבהיר: "50 ריבאונדים? זה מדהים וזה יותר מדי. זה מראה כמה קליעות החטאנו. אולי התפשרנו יותר מידי על זריקות מבחוץ. הם שיחקו חזק, נלחמו והיו עקביים. היינו צריכים לרצות, להילחם ולשרוט. אנחנו צריכים להביא יותר אנרגיות". על הפער בסיום הוסיף: "אני לא יודע אם צעקו לנו משהו על זה, והייתי על המגרש. אני לא חשבתי על זה. יש לנו זמן ואנחנו צריכים להשתפר ולא לחשוב על הפרשי סלים".

למרות ההפסד, בעלי הקבוצה, אורי אלון, לא ממש מתרגש. הליגה, לתפיסתו, פחות חשובה כרגע. בראיון ל"בוקר ספורט", לאחר המשחק הוא אומר: "אני עומד מאחורי האמירה שלי שזו הפתיחה הכי טובה שלנו מאז שאני פה. הליגה כרגע פחות חשובה. ביורוקאפ עלינו מבית קשה. הליגה ארוכה ואפשר לתקן. יכול להיות שנעשה שינוי בסגל הישראלי.

"אני רוצה להביא תרבות אחרת לספורט בארץ", המשיך אלון, "צריך לתת למאמן לעבוד, לשחקנים ללמוד מהטעויות. מערכת יציבה משתפרת. טוב שזה לא קורה במאי וביוני. הייתי מאוד רוצה שהליגה תהיה מעניינת כרגע. אם המיקום היה חשוב, הייתי מתייחס לליגה בצורה אחרת. בשיטה הזו אי אפשר לקחת כל ניצחון או הפסד ברצינות. כשנגיע לשלב שהליגה תהיה בפוקוס, תראו שינויים".

אלון גם התייחס לשחרור של רפי מנקו: "אני לא רוצה לקחת שחקן צעיר ומבטיח, שאני מאמין שיש לו עתיד, ולייבש אותו על הספסל. הוא חוזר אלינו בסוף השנה. הוא צריך לשחק 30 דקות בערב. גם אם נפסיד משחק וזה ייתן לרפי קריירה יותר טובה, אני לוקח את זה. תוך כמה שנים תראו שהדרך שלנו מובילה להישגים. אני מעדיף לא להכתיב למאמן שלי מי ישחק".

כעת ירושלים צריכה לפגוש את הרצליה שוב, הפעם במשחק של לחיות או למות, באופן ספורטיבי כמובן, בגביע: "זה לנצח או ללכת הביתה ואנחנו, ללא קשר לנוק-אאוט, זקוקים דחוף לניצחון. אנחנו צריכים לצאת מהמצב הזה, להישאר ביחד, להילחם האחד בשביל השני".

הרכש החדש, מאליק היירסטון, נחת אתמול אחה"צ בישראל ולא הגיע למשחק. הוא יצטרף לאימונים ולאחר בדיקה רפואית יוכרז רשמית האם הוא שחקן הפועל ירושלים.

הקבוצה עצמה ערכה הבוקר את הביקור המסורתי בבית חולים הדסה עין כרם, לרגל חג החנוכה. זו השנה ה- 21 ברציפות שהפועל פוקדת את המרכז הרפואי והשחקנים, שהגיעו בהרכב מלא, חילקו לילדים תיקים עמוסים במתנות ובממתקים. בטקס הדלקת הנרות אמר הקפטן יותם הלפרין: "הביקורים בבתי החולים נותנים קצת פרופורציות למקצוע שלנו. אנחנו נמדדים אמנם בנצחונות והפסדים אבל כאן כולם חייבים לנצח. אין אפשרות אחרת. בשם הפועל אני מאחל לכולם כאן בריאות ואריכות ימים".

אמארה סטודמאייר, לו זה הביקור הראשון, הוסיף: "חשוב שלכל הילדים כאן תהייה תקווה. זו המשמעות האמיתית של הביקור כאן. אני מודה להנהלת בית החולים ולילדים שמארחים אותנו כאן היום זו זכות גדולה עבורינו". בהתייחס למשחק אתמול, הוסיף אמארה בקריצה: "אולי היום התפקידים קצת התהפכו והילדים ישמחו אותנו אחרי התוצאה של אתמול". הקבוצה גם ארגנה תרומה של מתקן כדורגל שולחני עבור מחלקת הילדים.