הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אריק שיבק פוטר מאימון ראשל"צ בשיחת טלפון

ראניירי לא לבד: המאמן סיים את תפקידו. ראשון לציון: "היכולת החלשה חייבה שינוי ורענון". במועדון נוטים למנות את שמוליק ברנר למאמן עד תום העונה

רועי גלדסטון  26.02.17 - 11:16
תחילת כתבה

קלאודיו ראניירי לא לבד: רק לפני שמונה חודשים אריק שיבק הוביל את מכבי ראשון לציון לזכייה באליפות היסטורית, והבוקר (ראשון) הוא פוטר מתפקידו. "למרות ההערכה הרבה שאנו רוחשים לאריק ולהישגיו, לרבות האליפות ההיסטורית אשתקד, אנו סבורים כי היכולת החלשה שמגלה הקבוצה לאורך תקופה מחייבת שינוי וריענון", נמסר מהקבוצה, "המועדון מאחל לאריק הצלחה רבה בהמשך דרכו המקצועית".

למרות הדרך הארוכה והיפה שעשה במועדון, שיבק קיבל את ההודעה על פיטוריו בשיחת טלפון מיו"ר מכבי ראשון לציון יצחק פרי. המאמן המפוטר מאוכזב מאוד מכך שסיים את תפקידו, שכן הכתומים נמצאים בתמונת הפלייאוף כשבמהלך העונה הם נאלצו להתמודד עם הפציעה של אבי בן שימול ועם חסרונו של שון דוסון. לפי חוזהו, שיבק ימשיך לקבל את שכרו עד לסיום העונה.

שיבק לא פתח את העונה שעברה במכבי ראשל"צ והגיע אליה במהלכה. הכתומים ניצחו בפלייאוף את מכבי חיפה, בחצי הגמר את מכבי ת"א ובגמר את הפועל ירושלים בדרך לזכייה באליפות המפתיעה. את הקבוצה הוא עוזב כשהיא במקום השישי עם מאזן 10:10.

בראשל"צ נוטים לקדם את שמוליק ברנר, ששימש כעוזרו של שיבק, ולמנות אותו למחליפו של המאמן המפוטר עד תום העונה. גורמים במועדון לוחצים למינויו של ברנר.

אם יוחלט למנות מאמן בכיר, בראשל"צ יילכו על גיא גודס שסוכנו כבר קיבל פנייה. גודס מחובר למועדון בו סיים את הקריירת המשחק שלו והחל את קריירת האימון. בעונת 2004/05 הוא מונה לעוזר המאמן, עונה לאחר מכן היה המאמן הראשי והוביל את הכתומים למקום השלישי.

גם דני פרנקו נמצא בבורסת השמות, אבל רק לאחרונה הוא ויתר על הצעה מהפועל תל אביב ולכן ספק אם הוא רוצה לחזור לעמוד על הקווים בשלב הזה.